З цього тижня свої кордони для мандрівників відкривають дві європейські країни – Іспанія і Франція. Однак є важлива умова: в'їзд на територію держав буде дозволений тільки тим туристам, які зробили щеплення від коронавірусу.

Читайте також: Європейська рада затвердила нові правила видавання Шенгенських віз: що це означає

Вакцинацію в два етапи необхідно завершити не пізніше, ніж за два тижні до подорожі. Препарати повинні бути схвалені ВООЗ або Європейським регулятором, з яких в Україні є Pfizer, AstraZeneca і CoronaVac. Про це розповіли в «Сніданку з 1+1».

Іспанія відкривається для вакцинованих туристів з понеділка, 7 червня. Ніяких додаткових перевірок або обмежень для туристів, які отримали обидві дози вакцини, вводити не будуть.

Відвідати Францію українці зможуть вже з 9 червня, пред'явивши негативний ПЛР-тест чи довідку про вакцинацію. Крім того, у Франції для жителів України передбачений 7-денний режим ізоляції.

Читайте також: Країни ЄС готові відкрити кордони для українців: кого пустять і на яких умовах

Відзначимо, влада розподілила країни світу на три зони: «зелену», «помаранчеву» і «червону». Україна, як і більшість країн, опинилася в «помаранчевій». У цей список потрапили ті країни, де ситуація з коронавіру сом залишається невизначеною. Тому в'їхати в Іспанію або Францію можна буде тільки за умови негативного ПЛР-тесту. Якщо вакцинації немає, то в'їхати в країну можна буде тільки за умови серйозної необхідності.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook