Представник президента Володимира Зеленського в парламенті Руслан Стефанчук заявив, що глава держави не виключає запровадження двопалатного парламенту, інформує Цензор.НЕТ.

Читайте також: У Зеленського повідомили, кого хочуть призначити міністром закордонних справ (відео)

Стефанчук зазначив, що змішана система виборів – велика біда українського парламенту.

"Велика біда українського парламенту – половинчастий підхід до його формування, тобто змішана система виборів. В Україні вона себе не виправдала ... Цю проблему можна було вирішити шляхом введення двопалатного парламенту, і таке рішення було підтримано на референдумі 2000 года ... Це один з можливих варіантів , який ми будемо розглядати. ми не готові сьогодні ігнорувати думку громадян, висловлену в 2000 році ", – заявив представник Зеленського в ВР.

При цьому Стефанчук зазначив, що переформатування парламенту не відбудеться найближчим часом.

Читайте також: Парубій не зміг скласти список нардепів коаліції, щоб довести її існування Конституційному суду

"Будуть питання, які стосуються форми парламенту: одно- або двопалатний. Але я не кажу зараз про конкретну концепції, про те, що це все буде зроблено найближчим часом. Але якщо ми виходимо з того, що ми з важливих питань повинні обов'язково враховувати думку народу, то ми не можемо нехтувати громадською думкою, яке вже колись було висловлено. ми і не можемо ігнорувати те, який відсоток громадян тоді за це проголосував (введення двопалатного парламенту 2000 року підтримали 82,9% виборців. – ред.) . Тому в якості політико-правової підстави и будем враховувати і той референдум ", – сказав він. 

Нагадаємо, ЦВК затвердила план дострокових парламентських виборів. Вони відбудуться 21 липня.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook