Земельні ділянки, квартири, житлові будинки та елітні автомобілі – ось чим багаті очільники волинських церков.

Читайте також: Свято в Онуфрія і в коронавірусу: у Лаврі натовп вірян і священників без масок (відео)

Відкритий реєстр майна духовенства "Золото церкви" підготувала агенція розслідувань Слідство.Інфо, передає ІА "Волинські новини".

Російська Православна церква в Україні

Вікарій Волинської єпархії, єпископ Камінь-Каширський Афанасій (Олександр Герман)

 

Біографія

Народився на Дніпропетровщині. Після закінчення школи і технікуму проходив строкову службу в українській армії. Потім вступив до Почаївської духовної семінарії. У досить молодому віці був пострижений у ченці. Викладав у Почаївській духовній семінарії, потім у Волинській духовній семінарії. Із 2018 року призначений настоятелем Свято-Покровського кафедрального собору в Луцьку. У 2020 році обраний єпископом Камінь-Каширським.

Майно

У відкритих реєстрах відсутня інформація щодо наявності у вікарія нерухомого чи рухомого майна.

Митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир (Костянтин Мельник)

 

Біографія

Народився у селі Невір Любешівського району. Після закінчення школи і сільськогосподарського технікуму проходив строкову службу в українській армії. 1990 року вступив до Волинської духовної семінарії. Через два роки був пострижений у чернецтво. Того ж року висвячений у сан диякона. Ніс послух в Свято-Успенському Зимненському жіночому монастирі. 1994 року вступив до Варшавської духовної академії. Тоді ж був висвячений у сан священника. Із 1994 року ніс послух викладача та вихователя Варшавської православної духовної семінарії. Згодом возведений у сан ігумена, а пізніше у сан архімандрита. Із 2003 року – намісник Спасо-Преображенського Новгород-Сіверського чоловічого монастиря Чернігівської єпархії. Із 2011 року – єпископ Володимир-Волинський і Ковельський.

Майно

Єпископ Володимир – власник квартири в Луцьку (76,5 кв. м), нежитлового приміщення у Ковелі (244,1 кв. м), двох земельних ділянок у селі Шепель Луцького району й Ковелі (0,3 га і 0,0591 га відповідно).

Інформації про наявність транспортного засобу у священника поки немає.

Архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл (Петро Крикота)

 

Біографія

Народився в селі Залюття Старовижівського району. Після школи вступив до Луцького професійно-технічного училища, яке закінчив у 1977 році. Після проходження військової служби вступив до Одеської духовної семінарії, згодом до Московської духовної академії. 1985 року був пострижений у чернецтво. Викладав в Одеській духовній семінарії. У 1997 році призначений ректором Почаївської духовної семінарії. У 2015 році був обраний єпископом Шумським, вікарієм Тернопілської єпархії, з 2016 року – єпископ Камінь-Каширський, вікарій Волинської єпархії. З 2016 року – керуючий Волинської єпархії.

Майно

У власності єпископа Нафанаїла – будинок (221,1 кв. м) і земельна ділянка (0,25 га) у селі Залюття.

Інформації про наявність транспортного засобу у вікарія немає.

Православна церква України

Єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей (Володимир Шевчук)

 

Біографія

Народився на Львівщині. Після закінчення школи і професійного училища вступив до Київської духовної семінарії, а потім до Львівської духовної академії. У 2006 році став секретарем патріарха Філарета. У 2017 році владика Матфей був призначений єпископом Володимир-Волинського і Турійського УПЦ Київського патріархату. 15 грудня 2018 року брав участь у Об’єднавчому соборі в храмі Святої Софії.

Майно

У власності священника – квартира у місті Сокаль Львівської області (43 кв. м).

Даних про наявність у єпископа автомобіля немає.

Читайте також: Настоятеля храму на Волині постригли у ченці

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл (Тимофій Зінкевич)

 

Біографія

Народився на Тернопільщині. Після строкової служби в армії демобілізувався і спробував вступити до університету. Працював у Почаївській лаврі. Пізніше вступив до Санкт-Петербурзької духовної семінарії РПЦ, після завершення якої обрав служіння в Українській православній церкві Київського патріархату. Із 2000 до 2004 року – єпископ Чернігівський і Ніжинський, а також єпископ Сумський і Охтирський. Із 2004 року – митрополит Луцький і Волинський. Возведений у сан митрополита 2012 року. Має ступінь доктора богослов’я, архієрей Православної церкви України. Митрополит Михаїл подавав свою кандидатуру на посаду предстоятеля ПЦУ.

Майно

Владика має у власності квартиру в Луцьку (132,7 кв. м), земельні ділянки в селах Пульмо Шацького району і Рованці Луцького району (0,0597 га та 0,5 га відповідно.

Митрополит Михаїл – власник двох автомобілів:

– Volkswagen Multivan 2015 року;

 

– Mercedes-Benz S 350 2011 року.

 

Українська греко-католицька церква

Ерзарх Луцький, владика Йосафат Олег Говера

 

Біографія

Народився в Івано-Франківську. Після закінчення середньої школи навчався в підпільній духовній семінарії. Також здобув вищу релігійну освіту в Люблінському католицькому університеті й Папському східному інституті в Римі. Займався викладацькою діяльністю – виконував обов’язки ректора Духовної семінарії імені Йосифа Сліпого. У січні 2008 року Папа Бенедикт XVI благословив рішення Синоду єпископів УГКЦ про заснування нового Архиєпископського екзархату в Луцьку і призначення Йосафата Говеру його першим екзархом. До екзархату входить Волинська та Рівненська області.

Майно

Екзарх – власник будинку в селі Милушин Луцького району (211,7 кв. м), квартири в Івано-Франківську (четверта частина квартири площею 80,9 кв. м) і земельної ділянки на території Великоберезовицької селищної ради Тернопільської області (0,0992 га).

Кермує він автомобілем Volkswagen Caravelle 2017 року.

 

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook