У світі змінюється клімат, закони, країни, а також наше ставлення до сексу, який століттями був забороненою темою, трансформується, хоча і повільно.

Читайте також: Експерти назвали топ-10 продуктів, які покращують сексуальне здоров'я

Раніше середня тривалість життя була 45 років, а сьогодні, за останніми данними ВООЗ, 44 – це вік молодості.

Про те, коли варто починати займатися сексом Фактам ICTV розповіла сексолог Тетяна Шафран.

"Останні 20 років тема сексу перестала бути забороненою в ЗМІ, але, на жаль, не в сімейних  стосунках. У сучасних дітей когнітивний дисонанс: доступ на порно сайти вони знаходять елементарно, а поговорити про сокровенне з батьками досі складно, а іноді це загрожує скандалом", – розповідає сексолог Тетяна Шафран.

Більшість батьків перебувають у роздумах А коли вже час? Коли настане момент і наше дитя вступить… І тут думки у людей різні, куди саме потрапить їхня дитина. Найпопулярніше це:

 • У доросле життя, наповнене яскравими почуттями і сильними емоційними переживаннями.

 • У кошмарний світ сексуальних спокус, покидьків, небажаних вагітностей і венеричних захворювань.

 • У новий формат сімейних стосунків: пізніше 12.00 не приходити, більше двох не приводити, спиртним чесно ділитися з батьками.

 • Індивідуальний, люблячий батьківський погляд на ситуацію.

 • Особисті думки це добре, але є дещо вагоміше – Закон України.

  Читайте також: Види сексу, якими займається кожна щаслива пара

  Займатися сексом без страху отримати покарання за ст. 155 КК України можна з 16 років.

  Важливим аспектом у цій справі є досягнення статевої зрілості підлітка, тобто здатність організму до репродуктивних функцій. Цей аспект індивідуальний, а його початок коливається від 12 до 16 років.

  "Щоб уникнути юридичних казусів і для серйознішого захисту дітей від сексуального насильства, у 2018 році ввели новий термін – вік сексуальної згоди людини. В Україні цей вік настає у 16 років, коли підліток може дати усвідомлену згоду на сексуальні стосунки", – зазначає Тетяна Шафран.

  Крім того, людина повинна розуміти, що до сексу варто бути готовим ще й психологічно.

  Рання цікавість дитини до сексуального життя може мати кілька причин:

  • фізіологічне порушення гормонального фону або психічні захворювання дитини;

  • сімейний сценарій, де заохочують до раннього інтиму;

  • регулярні конфлікти і сварки батьків, коли діти відчувають себе самотніми, нещасними і непотрібними. Тоді, найчастіше, діти тікають з дому у ранні сексуальні стосунки, у пошуках кохання та захисту, щоб привернути у такий спосіб до себе їх увагу;

  • комплекс неповноцінності та страх самотності. Відсутність батьківського кохання діти компенсують раннім і безладним сексом, прагнучи стати популярними серед своїх однолітків.

  "Якщо стосунки у родині довірчі, теплі, то діти не прагнутимуть ранньої та випадкової сексуальної близькості", – підкреслює сексолог.

  Не існує єдиної для всіх норми, коли час починати займатися сексом.

  "Для когось у 14-15 років велике і світле кохання збігається з його статевою зрілістю і психологічною готовністю до близьких стосунків. І це щастя, тому що перший сексуальний досвід залишає значний відбиток і чим він ніжніший і приємніший, тим яскравіше складеться подальше сексуальне життя", – розповідає сексолог.

  Однак, хтось може закохатися і висловити свою готовність до сексу у 18-20 років.

  Батькам потрібно звертати свою увагу на вміння дітей будувати живі та реальні стосунки з однолітками протилежної статі.

  Зараз нависла реальна загроза, що підлітки відмовляться від бажання займатися цими “безглуздими рухами тіла у реалі” і повністю підуть у віртуальний секс.

  Читайте також: "Не хочу сексу" − норма чи відхилення: що робити

  "Так, безперечно, статевозріле дитятко завжди поруч, у теплі, нагодоване, точно не підхопить ніякої гидоти та не завагітніє. Однак, батьки, такими темпами ми вимремо швидше, ніж якийсь космічний астероїд вріжеться в нас", – ділитися Тетяна Шафран.

  Запам’ятайте раз і назавжди, що секс – це не табу і не погань. До інтимного життя просто варто підготуватися інтелектуально, морально і фізично. У цьому і є завдання батьків – пояснити, як саме потрібно починати інтимне життя, а не лякати заборонами та вагітністю.

  Як зрозуміти, що жінці потрібен секс

  Чоловіки іноді насправді не можуть зрозуміти, коли жінка хоче з ними близькості.

  Проте у цій справі варто відмовитися від стереотипів. Зокрема від дивних натяків прекрасної половини. Крім того, варто пам’ятати, що безневинний флірт – це не запрошення у ліжко, тому тримайте себе в руках.

  Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook