У команді нового президента України Володимира Зеленського пропонують списати більше 7 мільярдів гривень боргів фізичних осіб-підприємців за Єдиним соціальним внеском (ЄСВ), що накопичилися з 2016 року. Про це "Новому времени" повідомив Данило Гетьманцев, який відповідає за економічний і податковий напрямок в майбутній адміністрації президента Володимира Зеленського.

Читайте також: Зеленський реформує податкову систему: що змінить новий "слуга народу"

За його словами, ФОПам можуть списати 7,4 млрд грн заборгованості за Єдиним соціальним внеском (ЄСВ), яка накопичилася за станом на 1 січня 2019 року.

"Значна частина цих ФОПів – сплячі. Проблема введення "подушного податку" на ФОП в 2016-му полягала в тому, що багатьом довелося закритися без будь-якого перехідного періоду, навіть тим, хто реально працював, але, наприклад, сезонно", – пояснив проблему Гетманцев.

Він зазначив, що це питання ще має пройти громадське обговорення, після чого буде розроблений остаточний варіант відповідного проекту закону.

"Планується спочатку публічне обговорення, врахування зауважень, а потім внесення до Верховної Ради як законодавча ініціатива президента", – сказав він.

Читайте також: У команді Зеленського заявили, що звільнять підприємців від єдиного соцвнеску

Відзначимо, ЄСВ як об'єднані страхові соціальні внески був введений в Україні з 1 січня 2011 року з моменту вступу в силу закону України №2464-VI.

ЄСВ замінив чотири обов'язкових державних соціальних збори: пенсійний, "безробіття", соцстрах (лікарняні), "нещасний випадок". Ставки ЄСВ диференціювалися в залежності від виду платника, а також в залежності від класів професійного ризику виду діяльності.

Для фізичних осіб – підприємців мінімальний ЄСВ до 2016 року становив 34,7% від розміру мінімальної зарплати, але з 1 січня 2016 року ставка ЄСВ знижена до 22% для всіх категорій платників.

За словами Гетьманцева, незважаючи на те, що ЄСВ зменшили майже вдвічі, був введений обов'язковий мінімальний платіж для кожного ФОПа, незалежно від того працював він чи ні.

"Є багато людей, які реально не здійснювали діяльність. Є ті, хто реєстрував ФОПи ще в 14-15 роках і забули про них, їм весь цей час ніхто нічого не говорив, зараз же по закінченню трьох років, коли вже проходять терміни давності по цим нарахуванням, про них згадують і відправляють податкові повідомлення, і реально нічого зробити не можна, тому що дійсно за законом вони повинні платити. Нам здається, що неправильно платити податок за ту діяльність, що не здійснювалася", – сказав Гетьманцев. 

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook