Анексія Криму в 2014 році відбувалася під прикриттям Московського патріархату. Все почалося із привезення на півострів християнських святинь "Дари волхвів", що зберігаються в Греції.

Читайте також: У Криму пересохли два водосховища, ще одне – на межі висихання

Про це йдеться в матеріалі "Крим.Реалії" "ФСБ в рясах". Як російські спецслужб діяли під прикриттям Московського патріархату". Зазначається, що у січні 2014 року Росія привезла вказані святині до Криму, а разом з ними прилетіла група росіян, яка провела переговори з тоді ще спікером парламенту Криму Володимиром Константиновим та маловідомим у 2014-му проросійським політиком Сергієм Аксьоновим (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця новини), пише Оbozrevatel.

24 січня того ж року "Дари волхвів" привезли до Києва під патронатом Російської православної церкви. Оплачував акцію російський православний олігарх Костянтин Малофєєв.

"Ми принесли сюди чесні Дари Волхвів благочестивому народу України по благословінню святійшого патріарха Московського та всієї Русі Кирила", – заявив тоді настоятель монастиря святого Павлаархімандрит Парфеній.

Керував охороною Ігор Гіркін, полковник ГРУ, котрий використовував псевдонім Стрєлков. До Криму везти "Дари волхвів" не збиралися, однак плани змінили буквально за день.

Читайте також: Сусід Путіна: показали величезну садибу патріарха Кирила (фото)

"Святійший патріарх Московський і Всієї Русі Кирило наполіг, щоб у маршрут принесення чесних "Дарів Волхвів" сюди, в межах російської церкви, обов'язково був включений Крим – Сімферополь і Севастополь", – пояснив тоді монах Никодим,насельник монастиря святого Павла.

У матеріалі зазначено, що в складі делегації, окрім Гіркіна та Малофєєва, були Олег Лебедєв, депутат Держдуми Росії, та Дмитро Саблін, на той час ексдепутат Держдуми РФ, сенатор Ради Федерації, заступник глави російської організації "Бойове братство", який пізніше став співзасновником руху "Антимайдан" у Росії.

Уже влітку 2014 року МВС України відкрило на Малофєєва кримінальне провадження за підозрою в створенні воєнізованих або збройних формувань.

Власник реліквії, завезеної на півострів, настоятель афонського монастиря святого Павла ігумен Парфеній, також був задіяний в акції, і вже через 4 роки представники УПЦ МП використовували авторитет Парфенія для вкидання негативних меседжі щодо української автокефалії.

У матеріалі йдеться, що засновниця "Центру релігійної безпеки" Тетяна Деркач підтвердила, що російські військові дійсно розташовувалися в храмах, де зберігали свою зброю. А коли відбувалося захоплення українських військових частин, то росіяни брали із собою священників, які вмовляли військових ЗСУ "не воювати проти братів".

Водночас релігієзнавець Дмитро Горєвой зазначив, що Костянтин Малофєєв і зараз продовжує політичну діяльність під прикриттям РПЦ. Він просуває ідеї щодо утримання впливу на довколишні країни, на збирання, що називається, "руських земель" і відновлення історичної Росії, як вони називають, або другого Радянського Союзу.

Читайте також: На території церкви московського патріархату в Ужгороді священники відкрито агітують за ОПЗЖ (відео)

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook