Дуда про Волинську трагедію: «Ми маємо будувати добрі стосунки з українською нацією та державою», На мості у Луцьку утворилося провалля (відео), 43-річний полковник з Волині помер на Луганщині (фото), Яким буде парк 900-річчя у Луцьку після реконструкції – такими були головні новини Волині 11 липня.

Читайте також: У Луцьку посеред вулиці чоловіки влаштували розбірки (відео)

Дуда про Волинську трагедію: «Ми маємо будувати добрі стосунки з українською нацією та державою»

Президент Польщі Дуда в посланні з нагоди річниці Волинської трагедії закликав будувати добрі стосунки з Україною «на основі правди та сучасних прагнень».

11 липня в Польщі на державному рівні вшанували пам’ять жертв Волинської трагедії 1942-1943 років. У Польщі цей день називають «Національним днем пам’яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами». В Україні не згодні з таким трактуванням подій того часу.

У своїй заяві Дуда сказав, що зараз Польща пам’ятає все, що сталося із «загиблими дочками і синами», щоб вчитися за історією на майбутнє.

«Пам’ять про страждання та смерть наших співвітчизників також зобов’язує нас будувати добрі стосунки з українською нацією та державою – на основі правди, спільного досвіду та сучасних прагнень. Я переконаний, що, діючи таким чином, ми виконаємо волю наших мучеників, які загинули лише тому, що були поляками», – сказав польський президент.

Читайте також: Де на Волині виявили найбільше нових хворих на коронавірус

Він заявив, що злочини Волинської трагедії були спрямовані проти поляків, а їхньою метою були «етнічні чистки на південно-східних теренах Другої Польської Республіки: Волині, Поділлі та Малопольщі до лінії Сяну».

«Ми вшановуємо пам’ять наших предків, родичів, сусідів, яких десятки тисяч загинуло, і понад чверть мільйона було змушено рятувати життя втечею, назавжди залишивши рідні села та міста», – сказав польський президент.

На мості у Луцьку утворилося провалля (відео)

У Луцьку на вулиці Шевченка на мості, який проходить через річку Стир утворилось провалля.

«Проходячи через міст, коли ще поруч проїжджає автобус чи грузовий бус, стає чим далі – страшніше. Вібрація страшна, таке відчуття, що ти на листочку бумажки на воді, і тебе хвилями колихає!», – написав чоловік.

43-річний полковник з Волині помер на Луганщині (фото)

У селищі Станиця Луганська у віці 43 років передчасно пішов з життя полковник з Волині Сергій Шелепін.

Заступника начальника 2 відділу Управління оперативного забезпечення зон проведення ООС ГУ ДФС у Луганській області полковника Сергія Шелепіна, який прибув на ротацію з ДФС Волинської області до Станиці Луганської у червні 2019 року, не стало у суботу, 10 липня.

Як стало відомо з достовірних джерел із оточення полковника, у п’ятницю, 9 липня, Сергій Шелепін поскаржився на погане самопочуття – на задишку та біль у грудній клітині.

Того ж дня його доставили у Станично-Луганську багатопрофільну лікарню. Утім наступного дня близько 5 години ранку Сергій Шелепін помер у медичній установі. Згідно із висновками медиків причиною смерті став обширний інфаркт міокарда.

До слова, Сергій Шелепін – син голови Волинської обласної ветеранської організації ГО «Асоціація ветеранів МВС України», полковника у відставці Сергія Шелепіна.

Яким буде парк 900-річчя у Луцьку після реконструкції

У липні стартує робота над оновленням концепції реконструкції парку імені 900-річчя Луцька. Завдання – максимально зберегти ландшафт парку і не перевантажити його інфраструктурою.

Тим часом у цьому парку за сприяння міської влади нещодавно запрацювала нова локація – «Луцька Венеція»

Міський голова Ігор Поліщук переконаний, що новий заклад у парку імені 900-річчя Луцька стане таким же популярним, як і в Центральному парку, й додасть особливого колориту цій локації.

«Надзвичайно позитивно ставимося до відкриття такого місця відпочинку. На прикладі Центрального парку ми бачимо, яку особливу атмосферу, шарм і змістове наповнення подарувало кафе «Луцька Венеція», – зазначає мер.

«Це не просто кафе, де можна з’їсти морозива або випити кави, це не звичайна комерція. Це і прогулянки на човнах, і особлива музика, і просто затишок та комфорт, – додає він. – Минулого літа я відвідував це кафе у Центральному парку й мене дуже потішила музика з вінілового програвача. У Луцьку, мабуть, немає жодного закладу громадського харчування, де грає музика з платівок. І це все, звісно, створює особливу атмосферу. Тому наше завдання – тільки сприяти таким підприємцям, які беруться за втілення ідей, завдяки яким Луцьк стає кращим».

Поява нового і по суті першого цивілізованого місця відпочинку в парку 900-річчя – не випадковість. Адже міська влада має намір у найближчі роки навести лад на цій території.

«Кілька років тому на наше замовлення архітектурна група ARIVA URBAN розробила концепцію капітальної реконструкції цього парку. Але минув час і ми вирішили її дещо переосмислити, – розповідає міський голова. – Парк імені 900-річчя унікальний, він відрізняється від всіх інших парків, які є в нашому місті. По-перше, своїм ландшафтом. Він горбистий, весь нерівний, і саме цим дуже цікавий. По-друге, тим, що через парк протікає річка Сапалаївка, є чимала водойма, яка додає особливості цьому парку».

Читайте також: Повідомили, якими послугами дозволяє користуватися COVID-сертифікат українцям

«Ми зараз працюємо з тими архітекторами, які працюють з нами по проспекту Волі, по фасадах, які розробляли проект реконструції скверу на проспекті Відродження поруч з профспілками. Вони отримали завдання цю концепцію трошки видозмінити і приступити вже до фактичного проектування, – зауважує Ігор Поліщук. – Але основною умовою є максимально зберегти цей природний ландшафт: не замостити все бруківкою, не закласти все тротуарною плиткою і не наставити надто багато дитячих і спортивних майданчиків, а максимально зберегти оте відчуття природи, яке є в цьому парку».

Зі слів міського голови, найперше подбають про тверде покриття, оскільки в дощову погоду доріжки в парку непридатні для прогулянок, незручно також мамам з візочками, людям з інвалідністю. Чи не найбільше в парку бракує освітлення, через що в темну пору доби гуляти там некомфортно і страшно. Також обов’язково облаштують громадську вбиральню й встановлять нові лавки та урни для сміття.

Ще один важливий етап оновлення парку – це очищення річки Сапалаївки та місцевої водойми.

«Можливо, водойму потрібно буде поглибити, аби відновити її функціональність. Адже свого часу тут було місце для купання, – каже мер. – Однозначно будемо очищувати, але до якої межі – це ще вивчатимемо і консультуватимемося зі спеціалістами».

На думку міського голови, робити масу локацій на цій території все-таки не варто, хоча і такий задум був.

«Якщо облаштувати тут і екстрим-парк, і велодоріжки, і все інше, то парк буде перевантажений бетоном, інфраструктурою, відтак ми втратимо той шарм і автентичність, який має ця зелена зона. І відновити це буде неможливо», – вважає очільник Луцька.

Чи розпочнуть перші роботи цьогоріч, наразі невідомо. «Побачимо, як швидко нам нададуть перші проектні рішення. Але все будемо робити поетапно і відповідально. Якщо буде змога щось зробити вже у цьому році, безумовно, ми почнемо ці роботи», – підсумував Ігор Поліщук.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook