У Луцьку на "зебрі" дитина ледь не потрапила під колеса авто (відео), Винесли все: на Волині невідомі "обчистили" квартиру, У Луцьку поліцейські допомогли пенсіонерці, яка не орієнтувалась в просторі та нічого не пам'ятає, На Волині помер колишній настоятель храму (фото), Назвали ймовірні причини обміління Шацьких озер та варіанти вирішення проблеми – такими були головні новини Волині 18 січня.

Читайте також: На Волині горіла дача (фото)

У Луцьку на "зебрі" дитина ледь не потрапила під колеса авто (відео)

У Луцьку, водій авто ледь не збив дитину на "зебрі".

Водій обганяв автомобіль, який зупинився, аби пропустити пішохода. Інцидент трапився на вулиці Дубнівській і був зафіксований на відеореєстратор іншого автомобіля.

.Відповідне відео з відеореєстратора у фейсбук-спільноті "АвтоАндони Луцька" виклав В’ячеслав Вовниш.

Під відео зазначається, що подія трапилася у п’ятницю, 17 січня. На відеореєстраторі не виставлені час та дата.

Винесли все: на Волині невідомі "обчистили" квартиру

17 січня, у Нововолинську на вулиці Нововолинській злодії обікрали квартиру.

З помешкання винесли гроші, золоті прикраси та цінні документи.

Крадіжка трапилась за декілька годин, поки господарів не було вдома – святкували день народження сина.

Дівчина розповідає, що разом із цінностями викрали важливі документи.

"Розумію, що цінності повернути нереально, поверніть чи підкиньте хоча б папку з документами!", – йдеться у повідомленні.

У Луцьку поліцейські допомогли пенсіонерці, яка не орієнтувалась в просторі та нічого не пам'ятає

У Луцьку, патрульні повернули додому 80-річну жінку, у якої трапляються проблеми з пам'яттю.

Про пенсіонерку, яка не орієнтується в просторі, повідомив поліцію працівник охорони одного з супермаркетів у Луцьку. Він сказав, що жінка приблизно 80-річного віку не може назватись і не пригадує, де живе.

"Патрульні поспілкувались з бабусею, однак та нічого не пам’ятала: ні імені, ні адреси, ні як сюди потрапила. Однак згодом знайшла квитанцію з поштового відділення, за якою патрульні знайшли її можливу адресу", – зазначають поліцейські.

Читайте також: У Копачівській ОТГ поширюють фейкову газету

Жінку привезли на вулицю Озерецьку, як виявилось, таки додому, бо тут її вже шукали сусіди. Люди повідомили, що пенсіонерка проживає сама і бувають випадки, що ось так зникає.

"Нехай добра і добрих людей буде більше", – додають правоохоронці.

На Волині помер колишній настоятель храму (фото)

На 52-му році життя помер настоятель Свято-Іллінського храму села Підліски Гощанського району протоієрей Андрій Савельєв. Раніше він був настоятелем Свято-Покровського храму села Крижівка Рожищенського району.

Життя священника обірвалося внаслідок тяжкої хвороби у п'ятницю, 17 січня. Про це повідомили на сайті Рівненської є пархії УПЦ МП.

"Митрополит Варфоломій та духовенство Рівненської єпархії висловлюють співчуття прихожанам та рідним покійного. Нехай Господь оселить душу Свого служителя в оселях з праведними. Вічна йому пам’ять!" – йдеться у повідомленні.

Назвали ймовірні причини обміління Шацьких озер та варіанти вирішення проблеми

У селищі Шацьк відбулося засідання робочої групи щодо вивчення проблеми обміління Шацького поозер’я.

Так, відповідно до висновків науковців Інституту водних проблем і меліорації НААН України найбільш вагомим чинником негативного впливу є зміни клімату. Посилює негативний вплив змін клімату на обміління групи Шацьких озер також неефективне функціонування наявного фонду меліоративних систем.

Неефективність функціонування меліоративних систем обумовлена декількома причинами, головними з яких є конструктивна недосконалість (неможливість реалізації функції подвійного регулювання) та незадовільний технічний стан через зношеність і низький рівень експлуатації. За інформацією, Шацького національного природного парку рівні падіння озер Люцимер та Чорне значно відрізняються від показників озера Світязь. Науковці стверджують, що така різниця через те, що в Світязі вільний водопотік, тоді як Люцимер чи Чорне мають робочі водостримуючі та водопереливні споруди.

"Сьогодні Київ готовий допомогти нам фінансово, але нам необхідно конкретно знати, для чого і скільки грошей потрібно. А щоб проводити роботи, необхідні попередньо розробити кошториси, провести державні експертизи", – говорить в.о. начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області Ростислав Кравчук.

Читайте також: До 2054: ФСБ заборонила в'їзд до Криму та РФ уродженцю Волині

В процесі обговорення виявилося, що обстеження водної системи Шацького району, що були проведені раніше, стосувалися лише окремих водних об’єктів, тож не можуть показати повну картину її функціонування. Як зазначилося, меліоративна система створювалася ще за радянських часів. Після розпаювання земель, канали були передані на баланси управлінь водного господарства та сільських (селищної) рад.

Варто зазначити, що не всі місцеві ради мають фінансові ресурси для належного утримання водних об’єктів. Є й інша проблема – немаленька кількість охочих нажитися на зрізаному з гідроспоруд металі.

Голова Шацької районної ради Сергій Карпук зазначив, що потрібне комплексне обстеження. Голова районної ради запропонував залучити проектну організацію, яка б здійснила комплексне обстеження водного господарства району, актуалізувала карти з нанесенням меліоративної мережі та напрями руху води, з внесенням даних в електронну систему.

На проведення інвентаризації погоджуються і керівники водного управління, адже функціонування деяких гідроспоруд матиме вплив на поруч розташовані поля, де можливо ведеться господарська діяльність. На сьогодні в Україні є компанії, які займаються обстеженнями, дослідженнями та документаціями водних об’єктів.

Тож на засіданні прийняли рішення управлінню екології та природних ОДА ресурсів підготувати проект доручення голови Волинської ОДА щодо утворення інвентаризаційної комісії для визначення вартості ремонтних робіт на міжгосподарській та внутрішньогосподарській меліоративної мережі Копаївської осушувальної системи Шацького району та проведення відновлення реперів, які були побудовані в Шацьких озерах для моніторингу рівневого режиму. Відповідно до протоколу засідання, вже до 15 лютого комісія повинна надати результати інвентаризації та пропозиції щодо проведення ремонтних робіт.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook