З давнини 6 липня українці відзначають Горпини Купальниці. Цього дня слід попаритися в лазні, щоб бути здоровим протягом року. Цим самим задобряли водних духів – аби нічого не сталося біля водойм. Люди масово починали ходили митися в річках і озерах.

Читайте також: Ворожіння на Івана Купала: 5 цікавих способів

Це переддень Івана Купала і слов'яни вірили, що в цей час лікарські рослини мають найбільш цілющу силу. 6 липня клали на поріг будинку кропиву, чортополох і звіробій. Вважали, що ці трави відлякують нечисту силу.

У православній церкві вшановують святу мученицю Горпину. У молоді роки вона вирішила відмовитися від шлюбу і присвятила своє життя служінню Богу. Іновірці тортурами хотіли змусити її відмовлятися від християнства. Дівчина померла у в'язниці від отриманих ран. Купальницею її прозвали тому, що з цього можна було купатись у водоймах.

Читайте також: Євсеїв день 5 липня: що це за свято та чого категорично не можна робити

На Горпину Купальницю проводили обряд, який називався "кашею". Увечері дівчата збиралися з подругами і товкли в ступі ячмінь. З нього потім варили кашу. Вважалося, що ця страва дуже корисна для жіночого здоров'я.

На Горпини сіяли ріпу. Вірили, що тоді отримають багатий врожай. Дітей водили вмиватися до джерел – на міцне здоров'я.

Вірили, якщо соловей не співає на Горпини – можна збирати урожай ячменю.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter