Волинські аграрії в один голос запевняють, що впровадження ринку землі в Україні в нинішньому форматі призведе до краху і банкрутства як малих, так і великих фермерських господарств. Особливо при умові, якщо доступ до ринку отримають іноземці. Відтак, пропонують ввести мораторій на продаж земель на 3 роки та напрацювати зміни до законопроекту.

Читайте також: "Президент має обмежені джерела надходження інформації, але він молодий і вчиться": Ігор Палиця про спілкування з Президентом

Цю позицію поділяють і волинські нардепи Ігор ПалицяІрина КонстанкевичІгор Гузь та Вячеслав Рубльов, які 28 жовтня зібрались на круглий стіл з аграріями Волині, аби почути їх бачення щодо впровадження ринку землі, пише ІА "Волинські новини".

Директор аграрного товариства "П’ятидні" та депутат Волиньради Валерій Діброва заявив, що закон, який повинен регулювати майбутній ринок – недолугий. З його слів, учасниками ринку мають стати всі українці, але близько 90% не мають змоги придбати землю через брак коштів. Тому першочергово потрібно створити умови для того, аби українці мали змогу придбати землю для власного користування.

З його слів, компромісним варіантом було б відкриття ринку терміном на 5 років лише для громадян України з можливістю придбати не більше 500 гектарів в одні руки.

"Чому 500? Бо на 100 гектарах можна тільки мозолів наробити. 500 дасть змогу вести відновлювальне виробництво", – пояснює аграрій.

За цей час слід зробити повну інвентаризацію землі, згодом вона набере ціни, і лише тоді, на думку Валерія Діброви, на ринок можна пускати юридичних осіб.

Голова фермерського господарства Петро Камельчук заявив, що ініціатори запуску ринку землі не розуміють, що його впровадження – це погибель вітчизняного товаровиробника з 90% вірогідністю.

"Ми на нулі. Більшість фермерів не отримують прибутків. Конкурувати з іноземцями по грошах ми не можемо. Наша вимога – на 3 роки ввести мораторій на продаж. Ми не можемо йти на поступки світовому банку. Якщо наші вимоги не будуть почуті, перекриватимемо дороги. Нашим аграріям вже нема що втрачати", – резюмує він.

Голова асоціації фермерів і приватних землевласників Волині Руслан Хомич, серед іншого, акцентував на тому, що якщо ринок землі відкриють для іноземців, то перед їх фінансовим потенціалом українські фермери будуть просто безсилі.

Читайте також: Нардеп від Волині Ігор Палиця: "Ми нічого не дамо вкрасти в України і українців"

"Орендарям дають перше право покупки, а вони просто не мають на це грошей. Ми категорично проти цього дикого базару. В Україні потрібно провести повну інвентаризацію земель, поки не закінчимо – нічого робити не можна", – впевнений він.

Нардеп від 22 округу (місто Луцьк) Ігор Палиця, звертаючись до аграріїв, заявив, що продавати землю в бідній країні категорично не можна.

"Ми тут для того, щоб вас почути, і вашу позицію представити у Верховній Раді. Якщо вони (парламентська більшість і уряд, – ВН) не почують нас, ми разом з вами будемо стояти на вулиці", – зазначив він та закликав аграріїв підготувати пропозиції щодо вирішення цього питання.

Також він зауважив, що невідомо, звідки взявся вищезгаданий проєкт закону про ринок землі. Адже, з його слів, документ на 500 сторінок писав не його автор.

"Тут немає царів. Ви нас туди (у Верховну Раду, – ВН) відправили, щоб через нас чогось добиватись або проти чогось виступати. Кажіть, дзвоніть, турбуйте. Скажіть сусіднім областям, хай беруть "за шкварку" своїх депутатів. Щоб депутати розуміли, що якщо проголосують проти своїх людей, то назад просто не повернуться", – зазначив парламентарій.

Нардеп Ірина Констанкевич зауважила, що іноземний досвід показує, що скрізь земля захищена державою. Натомість в Україні – спроба віддати нашу землю.

"Позиція депутатської групи "За майбутнє": українська земля є нашим стратегічним ресурсом, це те, що має бути захищеним для українців. Маємо відстояти позицію українців", – каже вона.

Підсумувала зустріч голова Волиньради Ірина Вахович, яка зауважила, що бар’єрів між депутатами і аграріями немає, їх думки були почуті. Також зазначила, що Україна не готова до цієї реформи.

"Власність на землю повинна бути в українців", – резюмувала вона.

У свою чергу народний депутат Ірина Констанкевич на своїй сторінці у Facebook виділила головне, що найбільше турбує волинських аграріїв: урядова реформа щодо землі сільськогосподарського призначення, механізми її використання, способи і форми, захищеність українського власника, українського виробника, прозорість законодавчих процесів, врахування досвіду інших країн щодо збереження потенціалу країни. Економічні, соціальні, демографічні наслідки недолугих дій авторів псевдо реформ. Аграрії висловили свою категоричну позицію і готовність відстоювати інтереси українців.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook