В Іспанії 24 березня від коронавіруса померли 514 осіб. Таким чином, країна побила антирекорд смертності, адже цей показник виріс одразу на 23,6%.

Читайте також: Китайські вчені визначили при якій температурі гине коронавірус

Загалом станом на 24 березня в країні від небезпечної інфекції померли вже 2 696 осіб. За даними іспанського МОЗ, остання статистика продемонструвала найбільше одноденне збільшення смертності в країні з початку спалаху, пише Daily Mail.

Що стосується кількості заражених, то вона збільшилася на 6 584 осіб (майже на 20%) – до 39 673 осіб.

Різкий стрибок цих даних відбувся після того, як іспанські солдати виявили мертвих і людей при смерті, залишених в декількох будинках для літніх. Так, мінімум 17 пацієнтів померли в залишеному будинку для літніх людей в Мадриді, ще 21 в передмісті Аліканте.

Крім того, безліч людей похилого віку в цих установах заразилися. Персонал будинків для літніх залишив пацієнтів напризволяще, коли там були виявлені спалахи захворювання. Зараз в 20% іспанських будинків для дітніх зафіксовані випадки коронавірусу.

За словами прессекретарки Міністерства охорони здоров’я Іспанії Марії Хосе Сьєрри, основна категорія померлих від коронавірусу в країні – це люди старші 70 років і особливо після 80 років. Крім того, 70% пацієнтів реанімації є людьми, вік яких перевищує 60 років.

Різкий стрибок смертності від коронавірусу в Іспанії призвів до справжнього похоронної кризи. Адже, відповідно до протоколів, працівники охорони здоров’я отримали інструкції залишати тіла на місці загибелі при підозрі на смерть від Covid-19 до прибуття лікаря. Але, з огляду на зростання смертності, таке очікування може бути досить тривалим. Крім того, 14 міських кладовищ Мадрида міста попередили, що не зможуть брати тіла для похоронів, оскільки у персоналу немає адекватного захисного спорядження.

Читайте також: Волинського бізнесмена повторно перевірять на наявність коронавірусу – ЗМІ

Крім того, в Мадриді виявилася і гостра нестача місць для розміщення хворих на коронавірус. Щоб вирішити цю проблему, влада вирішила створити польовий шпиталь на 5 500 ліжок на базі місцевого конгрес-центру. Тим часом в передмісті Барселони будують притулок для ізоляції бездомних на 100 місць.