Кабінет міністрів України ухвалив зміни до проєкту держбюджету на 2021 рік. Тепер документ передадуть на розгляд до Верховної Ради у другому читанні. 

Читайте також: В Україні з 1 грудня зростуть зарплати, пенсії та допомоги

Про це стало відомо за результатами позачергового засідання уряду. 

"У допрацьованому проєкті Держбюджету-2021 доходи передбачено в сумі 1 трлн 92 млрд грн. Видатки –  у сумі 1 трлн 328 млрд грн. Також знайшли можливість зменшити дефіцит по відношенню до ВВП з 6% до 5,5%. У бюджеті-2020 дефіцит був на рівні 7,5%.

Тобто, на 2021 рік пропонуємо збалансований бюджет, в якому не передбачається збільшення податків для бізнесу й водночас покращується фінансування і соціальної сфери, і медицини, і надати підтримку підприємцям, які постраждали від пандемії. Цей бюджет залишається бюджетом можливостей для розвитку і для промисловості, і для малого та середнього бізнесу", – повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. 

Читайте також: Ексміністр економіки Милованов став радником Єрмака

Зазначимо, що передбачені доходи бюджету збільшили з 1,071 трильйона до 1,092 трильйона грн (+21 млрд грн порівняно з проєктом держбюджету-2021, поданим до першого читання). Видатки становлять 1,328 трильйона (-12,8 млрд грн), а дефіцит -236 мільярдів (-24 млрд грн).

Як повідомляє нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко, від підтримання проєкту держбюджету утримався міністр охорони здоров'я Максим Степанов. 

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook