Масові безпорядки та хуліганства розпочались у Луцьку ще 28 липня. Спершу акцію протесту біля міської ради оголошували мирною і розпочиналось все ніби спокійно, але збурювання людей і заклики провокаторів зробили своє. І замість того, щоб прийти до діалогу з представниками влади, протестувальники пустили в хід лайки, погрози і сльозогінний газ.

Читайте також: Коктейлі Молотова, сльозогінний газ та цегла: що відбувалось на Старому ринку між підприємцями та муніципалами (відео)

Зрештою усе перетворилося на агресивний і неконтрольований хаос: киданням камінням, яблуками, димовими шашками, сутички та бійки на вулицях. Між тим поліція замість аби зупинити хуліганів просто спостерігала за масовими безчинствами.

Близько до пів сотні людей, серед яких окремі учасники АТО та підприємці із Старого ринку увірвалися в стіни міської ради, перестрибнувши через парапет, відштовхнули поліцейського і зайшли в сесійну залу, де зірвали робоче засідання працівників міськради.

"Сьогодні ми прийшли їм сказати, що ми незважаємо на всі їхні рішення вони є незаконні та протиправні", – заявили протестувальники.

Уже в приміщенні зали учасники акції заблокували президію із заступником міського голови. Спочатку вимагали зустрічі із виконувачем повноважень та секретарем ради Григорієм Пустовітом. Як тільки посадовець з’явився на вимогу мітингувальників, вони слів не добирали.

До слова, частина мітингувальників готова була покинути сесійну залу і йти, eтім провокатори нагнітали ситуацію і підігрівали конфлікт. Мовляв, треба залишатись і скандалити далі. Тож не без їх старань мирна акція протесту перетворилась в хаос і діалогу з посадовцями міськради не вийшло. Протестувальники, не бажаючи чути жодних аргументів, п’ять годин поспіль лихословили до представників влади, вигукували вимоги, кожен свої. Одні вимагали вибачення посадовців, інші хотіли бачити директора муніципальної варти Юлію Сиротинську.

Цікаво, що за 5-тигодинними масовими безпорядками спостерігала поліція, яка не реагувала відповідно на ситуацію, а втручатись було в що. Адже учасники цього протесту, який вони самі назвали мирним, поводились агресивно, хуліганили, обмежували волю людей, яких не випускали з сесійної зали, і , більше того, погрожували вбивством службовій особі органу місцевого самоврядування.

Тобто намітингували на декілька кримінальних справ. Нам стало відомо, що з усього цього поліція порушила лише одну статтю 296 – хуліганство. А що ж за іншими?

Читайте також: Кидали каміння та цеглу: у Луцьку на муніципалів та поліцію напали базарники (відео 18+)

Між іншим, дісталось на горіхи і президенту Володимиру Зеленському.

Хоча ще зовсім нещодавно під час його візиту в Луцьк підприємці перепиняли гаранта, з вимогою захистити їх кіоски. А президенту що? Йому хороших слів не шкода. Сказав те, що вони хотіли чути. Воно й не дивно, подобатись хочеться кожному виборцю.

Детальніше дивіться у сюжеті ТРК "Аверс":

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook