31 липня в Україні має закінчитись карантин. Однак деякі карантинні обмеженнями для українців будуть обов'язковими доти, поки не з'являться лікарські засоби або імунобіологічний препарат проти COVID-19.

Читайте також: Президент зробив важливу заяву про дистанційне навчання під час візиту на Волинь

Про це в інтерв'ю програмі "Перехресний допит" заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко та наголосив, що країні треба готуватися жити в таких умовах, в яких вона живе сьогодні. Однак залишається питання, чи продовжувати адаптивний карантин, пише 24 канал.

"На певних окремих адміністративних територіях може бути жорсткіший карантин, на інших можуть бути пом'якшення. Я не кажу про повне скасування. Це певне обмеження кількості людей, які можуть одночасно заходити в приміщення, маска на обличчі в громадських будівлях, обробка рук антисептиками на вході. Це ті речі, з якими нам доведеться жити трохи довше, до появи лікарських засобів або імунобіологічного препарату", – зазначив головний санітарний лікар.

Читайте також: В Україні число інфікованих коронавірусом піднялося до 51 224, на Волині – 2 875

Ляшко пояснив, що вони моделюють, як буде розвиватися ситуація і до якого сценарію треба готуватись. Для цього порівнюють декілька прогнозів різних експертів – Світового банку, Національної академії наук та Київської школи економіки.

"Три зовсім різні сценарії, які ми розглядаємо. Паралельно там ще проводять експерти різне моделювання. Але за базу ми беремо ці 3 сценарії, порівнюємо їх між собою і ретроспективно – як вони показали себе, і проспективно – дивитись, що нас очікує", – додав він.

 Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook