В’їзд українцям на територію країн Європейського Союзу і вільне пересування країнами Шенгенської зони найближчим часом будуть заборонені. Це пов'язане із несприятливою ситуацією із захворюваністю на коронавірус COVID-19 в Україні.

Читайте також: "Благодійники" з Волині ошукали американця на сотні тисяч доларів (відео)

Про це розповів очільник МЗС Дмитро Кулеба в інтерв'ю "Сегодня".

Він нагадав, що для зняття обмежень показник захворюваності на коронавірусну інфекцію в Україні має дорівнювати середньому в ЄС або буде меншим. Втім, зараз, зі слів Кулеби, в країні 62 хворих на 100 тисяч населення. А в Євросоюзі – 16,3 людини на 100 тисяч населення.

"У найближчий перегляд шансів немає. Тому що, як я вже згадав, наші цифри зараз, м'яко кажучи, набагато гірші, ніж це потрібно... Тому все в руках виключно нас самих. І тут не тільки влада, але й кожен громадянин зараз повинен вести себе відповідально, щоб стримувати поширення коронавірусу.", – сказав Дмитро Кулеба.

Читайте також: Іран назвав офіційну причину страшної авіакатастрофи українського Boeing під Тегераном

За словами міністра закордонних справ, рада ЄС цього тижня має переглянути список держав, громадянам яких буде дозволено в'їзд без обмежень.  Кулеба прогнозує, що в найближчий перегляд немає шансів, що Україна потрапить до списку. Втім у МЗС наразі працюють над тим, щоб якомога швидше зняти обмеження, однак прогнози поки не позитивні.

Наразі в'їзд до ЄС можуть потрапити лише окремі категорії громадян.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів, що для відвідування українськими туристами нині відкриті 23 країни. Це Туреччина, Сербія, Албанія, Північна Македонія, Чорногорія, Білорусь, Велика Британія, США, Мексика, Єгипет, Туніс, Республіка Корея. 

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook