Наприкінці березня Україна майже повністю закрила повітряні кордони через карантин, обмежившись евакуаційними рейсами. На 22 травня заплановане чергове послаблення обмежень, і в ЗМІ вже з’явилися анонси щодо відновлення польотів. Тож чи варто незабаром сподіватися на відкриття повітряного простору? І чи стосуватиметься воно внутрішніх рейсів чи міжнародних?

Читайте також: Ляшко назвав попередню дату, до якої в Україні діятиме карантин

МЗС почав вести переговори

Міністерство закордонних справ почало домовлятися про відновлення авіарейсів із іншими країнами. Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на власні джерела.

Зазначено, що Україна не чекатиме на запити інших держав, а сама починає переговори з цього приводу: таке рішення погоджене із керівництвом уряду. Відтак посольства України у державах-членах Європейського Союзу отримали вказівку щодо переговорів з цього приводу.

Варто розраховувати, що рейси будуть поновлювати у ті країни, у яких також буде відновлене регулярне авіасполучення. А найближчим часом це має статися у всіх країнах.

Які умови відновлення польотів в Україні і за кордон

Відновлення міжобласних польотів всередині країни розглядають у комплексі з повноцінним запуском громадського транспорту в усій Україні. Про це в ефірі "Українського радіо" заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Тобто, запуск літаків між регіонами, найімовірніше, станеться тоді, коли буде відновлений інший транспорт: метро, маршрутки, міжміські автобуси тощо.

Щодо міжнародних перевезень – ситуація складніша, оскільки залежатиме від дій інших країн. Уряд України буде розглядати відкриття повітряних кордонів з Європою тоді, "коли у них відкриється авіасполучення".

Читайте також: У країнах ЄС узгодили нові правила для туристів після карантину

За його словами, у ЄС щотижня відбуваються наради відповідальних міністрів щодо відкриття туристичного сезону й відновлення авіасполучень.

"Зараз вони пересунули дату можливого відновлення на 15 червня і кажуть, що раніше не буде. Якщо у них відкриється авіасполучення, то Україна теж буде розглядати питання відкриття авіасполучення з країнами ЄС", – зазначив Ляшко.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook