Транспортний податок пропонують стягувати з автівок, вартість яких перевищує 1,2 млн грн.

Читайте також: Податки для ФОПів у 2021 зростуть: скільки платитимуть підприємці

Згідно з чинною редакцією Податкового кодексу, транспортний податок сплачують власники авто віком до 5 років включно, вартість яких становить 375 розмірів мінімальних заробітних плат, повідомляє Міністерство фінансів у Facebook.

Станом на 1 січня 2020 року мінімальна зарплатня збільшилася до 4 723 грн, відповідно, вартість автомобілів, що підлягають оподаткуванню, зросла до 1,77 млн грн. Через те, що на 2021 рік розмір мінімальної зарплати досягне 6 тис. грн, об'єктом оподаткування будуть легкові автомобілі вартістю 2,25 млн грн.

Читайте також: Українців в 2021-му змусять заплатити за свої машини

Кількість авто, з яких сплачується транспортний податок, значно зменшиться. Отже, транспортний податок на розкішні авто втратить ефективність. Це є підставою до повернення оподаткування дорогих авто вартістю понад 1,2 млн грн, шляхом внесення змін до ПКУ в частині встановлення середньоринкової вартості 200 розмірів мінімальних заробітних плат.

Такий крок сприятиме наповненню бюджетів місцевих громад, оскільки цей податок є місцевим, і спонукатиме розвиток інфраструктури, освіти та медицини.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook