Церковний конфлікт став очевидним і переходить в публічну площину. Київський патріархат все ще існує – принаймні, так вважає колишній його голова Філарет. Про це він заявив в ексклюзивному інтерв'ю ТСН.

Читайте також: "Це наша земля!": священики Московського патріархату не впустили до Почаївської лаври паломників (відео)

Напередодні в ЗМІ з'явилися копії запрошень на зустріч за підписом Філарета, зроблені на бланках Київського патріархату, розпущеного ще в грудні перед об'єднавчим собором. Такі запрошення отримали майже всі єпископи ПЦУ, а деякі виклали документи в соцмережі. Філарет запрошує церковних чиновників на так звану братську бесіду. За інформацією ТСН, він збирає архієреїв, щоб обговорити перспективи відновлення Київського патріархату, який би Філарет вважав за краще сам очолити.

Читайте також: Томос – "термос": Зеленський вибачився перед патріархом Філаретом за жарт

Предстоятель Православної церкви України митрополит Єпіфаній повідомив, що його на цю зустріч не запрошували. При цьому владика визнав, що конфлікт з Філаретом, який після розпуску Київського патріархату є "почесним патріархом", існує – з моменту утворення Помісної церкви вони жодного разу не правили службу разом.

На думку Єпіфанія, навіть розмови про повернення в минуле – згубні для церкви, оскільки ведуть назад в ізоляцію.

"Говорити зараз про якесь повернення недоречно. Ми повинні говорити про наше майбутнє, про нашу єдність. Тому що в майбутньому ми повинні ще багато зробити для того, щоб ця церква була визнана з боку інших помісних православних церков. Якщо ми повертаємося в минуле – автоматично це шлях в нікуди, це шлях в ізоляцію, це повернення до того стану, в якому ми перебували до 11 жовтня, до відповідних рішень з боку Константинопольського патріархату", – підкреслив митрополит Київський і всієї України.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook