Після звернення народного депутата Ігоря Гузя державна аудиторська служба України провела перевірку Нововолинської центральної міської лікарні. Загалом експерти виявили порушень на 924 тисячі гривень при виконанні будівельних робіт, оплаті праці керівництва та неналежного використання "коронавірусних" грошей, пише Буг.

Читайте також: На Волині за сприяння нардепа придбали матеріал для маскувальних сіток та костюмів на передову

Аудиторською службою встановлено, що завищення посадових окладів колишньому керівнику лікарні, його заступникам та іншим керівникам призвело до незаконного використання коштів по оплаті праці на суму 413 тисячі гривень.

При виконанні реконструкції приймального відділення була завищена вартість робіт. Через це збитки склали майже 250 тисяч гривень.

Також виявили порушення на суму 133 тисячі гривень, які виділила Національна служба здоров’я на боротьбу з коронавірусом, зокрема, через завищення виплат медичним працівникам, використання медикаментів на стаціонарних відділеннях, в яких не перебували хворі коронавірусом та зайву оплату за товари.

Внаслідок завищення норм вкладення продуктів для приготування окремих страв та завищення норм відходів при обробці сировини зайво списано продуктів харчування на суму 106 тисяч гривень.

Також у 2018-2020 роках для приготування страв було придано та використано 2,2 тони маргарину на майже 62 тисячі гривень, застосування якого не передбачено для харчування хворих. При цьому пів тони зіпсувалось через закінчення терміну використання, з якого незважаючи на непридатність використано на харчування хворих 16 кілограмів.

Читайте також: Планують частково відремонтувати будівлю міської ради на Волині

Аудитом виявлено завищення вартості робіт з ремонту інших приміщень лікарні в сумі 25 тисяч гривень.

Надання платних медичних послуг на безоплатній основі призвело до недоотримання доходів в сумі 1,7 тисяч гривень.

Як зазначено в листі, за фінансові порушення 7 посадових осіб притягнуто до адмінвідповідальності, на двох складено адмінпротоколи про порушення бюджетного законодавства, які направлено до суду.

Всі матеріали перевірки було передано до Нацполіції, аби вони вживали заходи для відшкодування втрат.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook