Приблизно 2 тисячі українців хочуть евакуюватися з Польщі. Вони заповнили на сайті посольства України в Польщі спеціальний формуляр. У ньому зазначили, що не можуть повернутися додому самостійно та очікують організованої евакуації.

Читайте також: Закінчуються продукти та медикаменти: автобус з українцями застряг прямо в епіцентрі коронавірусу (відео)

Про бажання українців повернутися з Польщі повідомив посол України в Польщі Андрій Дещиця. Про це інформує "Укрінформ".

"Приблизно дві тисячі громадян України звернулися до дипломатичної та консульських установ у Польщі, заявивши, що вони потребують допомоги з поверненням додому", – зазначив Дещиця.

За його словами, наразі розглядають можливість організації спецрейсу з Варшави. А також варіант вивезення українців поїздом – як і тих громадян, які застрягли на чесько-польському чи німецько-польському кордонах.

Читайте також: "З готелю вигнали, кордони закрили": українка розповіла, як добиралась з Польщі

"Польська сторона може надати так званий санітарний коридор, яким до кордону людей везтиме потяг PKP Intercity", – пояснив Дещиця. А вже з Перемишля українці зможуть пересісти на поїзд Укрзалізниці.

Однак для цього потрібне відповідне рішення уряду Польщі. Тому українські дипломати ведуть переговори з польським МЗС та міністерством інфраструктури.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook