У МОЗ розповіли, чи передбачає медична реформа закриття лікарень та звільнення лікарів.

Читайте також: Другий етап медичної реформи: що чекає на українців

Про те, як функціонуватимуть лікарні в рамках медичної реформи, розповіла Тетяна Бойко – директорка Департаменту комунікацій Національної служби здоров'я під час брифінгу МОЗ, пише 24 здоров'я.

В системі охорони здоров'я є Верховна рада, МОЗ, НСЗУ, яка закуповує медичні послуги, також є місцева влада, яка відповідальна за організацію медичної допомоги.

За словами Бойко, госпітальна та місцева влада є власником медичних закладів, тобто рішення, щодо реорганізації, реструктуризації приймаються в кожному місті окремо.

Лікарні подаються на контракти. Є 26 видів пакетів медичних послуг, вони можуть подаватися на будь-яку кількість пакетів, яким відповідають, це залежить від потужності лікарні, наявного персоналу та обладнання. 

Читайте також: В Україні запускають систему безкоштовних пологів: що потрібно знати

"В Україні, зокрема Рівненській області є хірургічне відділення, яке проводить 9 операцій на рік, там небезпечно оперуватися, бо кадри не мають достатньої кваліфікації. Відтак, місцева влада приймає рішення реформувати лікарню, перепрофілювати в терапевтичне відділення, щоб надати допомогу людям і щоб вона була безпечною", – зазначила Тетяна Бойко.

Відтак, що відбувається далі – 13 людей виходить на мітинг. Але, слід розуміти, що хірургічне відділення без анестезіолога – небезпечне. Це по факту експерименти. Так не може бути, наголошує пані Тетяна.

Тому, важливо розуміти – лікарні не закриваються, вони будуть змінюватися в залежності того, які якісні послуги вони зможуть надавати. Як тільки вони наймуть анестезіолога, чи докуплять медичне обладнання вони можуть звернутися до НСЗУ та отримати ліцензію впродовж року.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook