Україні поки вдалося відвернути загрозу втрати безвізового режиму із Єврозоюзом після скандалу, який виник навколо Конституційного суду. 

Читайте також: Україна може втратити безвіз із Євросоюзом

Про це ТСН розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

За його словами, після рішення Конституційного суду України про скасування кримінальної відповідальності за брехню у деклараціях держчиновників, Євросоюз був готовий розпочати процес призупинки безвізу.

"Минулого тижня Конституційний суд поставив нас на край прірви. Ми були на межі початку процесу, у результаті якого втратили б безвіз. КС зруйнував констиуційну інфраструктуру, яка є однією умов безвізу. Безвіз зараз не хитається, завдяки тому, що були ухвалені рішення, які зупинили руйнацію системи декларування", − наголосив міністр.

Кулеба каже, що ситуацію врятувала швидка реакція керівництва держави. Зокрема, йдеться про рішення уряду хоча б відновити доступ до електронних декларацій, запровадження яких в Україні також було однією з умов надання безвізу. 

Українські міжнародні партнери були шоковані рішеням Конституційного суду, - зауважив голова МЗС.

"Я знаю реакцію європейських колег станом на середу (28 жовтня − Ред.), коли вони почитали рішення суду. Вони не очікували, що впринципі таке можливо. У них був шок. Коли в четвер увечері систему відновили, то вони видихнули з полегшенням", − розповів Дмитро Кулеба і додав, що тепер потрібні системні рішення у парламенті.

Читайте також: "Настала нова реальність": у МЗС повідомили, чи закриють повторно кордони

Нагадаємо, 27 жовтня судді Конституційного суду закрили публічний реєстр декларацій, скасували кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях, а дисциплінарна та адміністративна відповідальність стали практично неможливими.

Також КС скасував контроль за деклараціями та конфліктом інтересів.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook