Американська фармкомпанія Moderna розробила вакцину проти вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ). Наразі там планують почати перший етап клінічних випробувань препаратів. Очікується, що дослідження розпочнеться у вересні 2021 року.

Читайте також: У США перевіряють зв'язок рідкісної хвороби з вакциною Moderna

Про це йдеться на порталі Національної бібліотеки США з медицини щодо клінічних випробувань, пише hromadske.

Зазначається, що перший етап клінічних випробувань ㅡ рандомізоване відкрите дослідження - буде проведено серед неінфікованих дорослих людей, які мають добрий загальний стан здоров'я. Під час дослідження оцінюватимуть безпеку препаратів мРНК-1644 та мРНК-1644v2-Core.

Фармкомпанія набирає 56 учасників дослідження від 18 до 50 років. Орієнтовна дата початку дослідження ㅡ 19 вересня 2021 року, а кінець ㅡ 1 травня 2023 року.

Основний кандидат на вакцину проти ВІЛ ㅡ мРНК-1644 ㅡ працюватиме так само, які і вакцина Moderna проти коронавірусу. У її основі ㅡ технологія з молекулою матричної РНК, у якій записана інформація про антиген, який є частиною вірусу ВІЛ, та до якого можна розвинути захист. Наразі технологію мРНК-вакцин проти COVID-19 використовують Moderna та Pfizer/BioNTech. Хоч ця технологія розробляється вже впродовж кількох десятиліть, до пандемії COVID-19 її ніколи не застосовували в жодній схваленій вакцині.

За словами гендиректора Moderna Стефана Бенселя, саме успіх мРНК-вакцини проти коронавірусу спонукав компанію продовжити програми з дослідження профілактичних вакцин, пише пише Clinical Trials Arena.

"Ми оголошуємо про три нові програми вакцинації, що стосуються сезонного грипу, ВІЛ та вірусу Ніпах. Деякі з них оминули традиційні зусилля щодо вакцинування, і всі вони, на нашу думку, можуть бути вирішені за допомогою нашої технології мРНК", ㅡ зазначив він.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook