У селі Гаразджа, що поблизу Луцька вже майже вичерпало свій ресурс. Мешканці прилеглих до Луцька сіл стурбовані тим, що нібито, померлих із обласного центру ховатимуть на місцевих цвинтарях, через що останні швидко заповняться.

Читайте також: Податковій службі дали в оренду приміщення у Луцьку за одну гривню

Про це сьогодні, 27 січня, під час пленарного засідання 5-ї чергової сесії Луцької міської ради, повідомила депутатка Лілія Каньовська. Пише ІА Волинські новини.

З її слів, до неї, як до обраниці громади, звернулися мешканці сіл Тарасове, Забороль та Великий Омеляник з приводу занепокоєння щодо порядку захоронення на місцевих цвинтарях.

"До цього часу преференція захоронень належала жителям громади. Всім відомо, що на сільських кладовищах усі захоронення – родинні, тобто з діда прадіда. Коли я була депутатом Заборольської територіальної громади, ми зіткнулися з тим, що місцеве кладовище вичерпало свій ресурс. Було важко знайти територію поблизу старого цвинтаря, але ми її знайшли, тож нині у селі функціонує нове. На старих же могилках бувають рідкісні захоронення, але це у випадку, коли родичі залишали місце для покійного біля себе", – розповіла обраниця громади.

Також вона зазначила, що кладовище у селі Гаразджа Луцького району, буцімто, вичерпало свій ресурс, тому місто буде шукати для захоронень нові території.

Читайте також: У Луцьку тракторист живе на території комунального підприємства

"Але громада просить ставитися толерантно до сільських кладовищ. Сільські кладовища заповняться дуже швидко, і люди не зможуть хоронити родичів біля їхніх прадідів. Наша проблема у тому, щоб знайти нову територію для захоронень, а також забезпечити доїзд, водопостачання, місця для сміття тощо", – сказала депутатка.

На це Луцький міський голова Ігор Поліщук зауважив, що за останні роки міська влада двічі розширювала території кладовища у селі Гразджа.

"Нині ми шукаємо нові території, тож колапсу не буде", – наголосив міський очільник.

Водночас, секретар Луцької міської ради Юрій Безпятко зазначив, що кладовище у селі Забороль не довго перебуватиме у тому розмірі, у якому є сьогодні.

"Ми вже шукаємо нові місця та земельні ділянки для захоронень", – відповів він.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook