На Львівщині виявили три так званих "реабілітаційні центри", де осіб, залежних від психоактивних речовин, утримували проти їх волі, змушували працювати та жорстоко карали за найменші порушення режиму.

Читайте також: Катували праскою та топили у ванні: у Луцьку судять банду злочинців, які орудували на Волині

Під час досудового розслідування правоохоронці встановили, що у період з 2016 до 2019 року 34-річний житель Львова організував у селах Пустомитівського району діяльність трьох центрів для перебування та платного "лікування" осіб від алкогольної та  наркотичної залежності. Про це повідомляє поліція Львівщини. 

Жодної кваліфікованої медичної допомоги "пацієнти" не отримували, при цьому місячна платня за "лікування", яку сплачували родичі утримуваних, становила від 7 до 12 тисяч гривень.

Організатор разом із спільниками утримували «пацієнтів» у центрах проти їх волі у шкідливих для здоров’я умовах, а також використовували їх примусову працю. Деякі з них були поміщені у заклади примусово.

У "пацієнтів" вилучали мобільні телефони, а за спроби самовільно залишити приміщення центру були передбачені жорстокі покарання. Психологічне та фізичне насильство щодо утримуваних застосовувалось також за будь-які інші порушення так званих "правил перебування у реабілітаційному центрі".

Читайте також: Колола голкою, різала тіло і забороняла плакати: мати по-звірячому знущалася над маленьким сином (фото 18+)

Слідчі відділу розслідування особливо тяжких злочинів Головного управління Нацполіції Львівщини повідомили зловмиснику про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.3 ст.149 (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини) КК України, ч.3 ст.146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) КК України та ч.2 ст.127 (катування) КК України.

Максимальне покарання, передбачене санкціями статей – до п’ятнадцяти років позбавлення волі із конфіскацією майна. Досудове розслідування триває.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook