Погода в Україні найближчими днями буде спекотною, в декількох областях температура повітря підніметься до +39 градусів. Частину країни буде поливати короткочасними дощами. Ослаблення спеки варто очікувати тільки на наступному тижні.

Читайте також: В Україні з'явиться ще одне нове свято

На вихідних в Україні буде дуже спекотно, навіть на заході, де будуть йти дощі, очікується до +29 градусів. Про це розповіла синоптик Наталка Діденко на своїй сторінці в Facebook.

"Відразу почну з температури повітря. У більшості областей України – сильна спека! Очікується вдень +30 +35 градусів, на Півдні, Сході та місцями в Центрі до +36 +39 градусів. Тільки на Заході буде трохи нижче, +25 +29 градусів, а в дощі місцями +20 +24 градуси. Сильна спека разом зі зливами, грозами або смерчами, також належить до небезпечних метеорологічних явищ, тому нехтувати нею – ні в якому разі", − попередила синоптик.

Вона порекомендувала носити головні убори на вулиці, брати з собою воду та акуратно відпочивати на природі з шашликами та ковбасками, оскільки пожежна небезпека підвищується до надзвичайного рівня.

На Україну насуваються пекельна спека і грози: які області опиняться під загрозою

Читайте також: В Україну йде похолодання

В суботу пройдуть дощі в багатьох областях, але схід і центр країни будуть перебувати в зоні сухого та жаркого повітря.

"В суботу короткочасні дощі та грози пройдуть на півночі України, у Вінницькій області, ще торкнуться Прикарпаття, Чернівецької, Тернопільської та Хмельницької області. Все, що не увійшло до цього переліку – без істотних опадів. У неділю на півдні та сході України буде переважати суха сонячна погода з сильною спекою. Грозові локальні дощі можливі 5 липня місцями в північних, центральних областях, локально на Прикарпатті та Волині", − розповіла Діденко.

На Україну насуваються пекельна спека і грози: які області опиняться під загрозою

"На вихідних у столиці спека послабшає до +28 +29 градусів. У понеділок, на Івана Купала, 6−7 липня, спека знову візьме реванш, знову вище +30 градусів. А ось з 8 липня відчутно посвіжіє, очікується +25 +27 градусів. На Півдні та Сході України ослаблення сильної спеки ймовірно з 10−го липня", − повідомила Наталка Діденко.

У Києві, за словами синоптика, в суботу пройде дощ і гроза, а 5 липня шансів на дощ буде менше.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook