У Нововолинську на дільниці №071110 виборець хотів винести за її межі  2 бюлетені, однак його дії зупинили. Тож чоловік також опустив ці бюлетені у скриньку. Голова ДВК дільниці №071110 Людмила Стрижачук повідомила ОПОРІ, що виборець хотів винести два бюлетені – 2 він опустив у скриньку, а 2 – поклав собі у кишеню. Про це інформує громадська мережа ОПОРА.

Читайте також: У місті на Волині на дільниці скриньку для голосування встановили під камерою відеонагляду (відео)

"Добре, що представники ДВК разом зі спостерігачами і кандидатами побачили і зупинили. Він пручався, але потім зіжмакані бюлетені таки кинув в урну. Пояснив свою поведінку тим, що не хоче голосувати за жодного кандидата, а позначки "ні за кого" немає в бюлетенях", – зазначила вона.

Опісля чоловікові пояснили, що просто забрати бюлетень і піти з ним не можна. Натомість чоловік може, наприклад, закреслити бюлетень, чи написати на ньому «ні за кого» і кинути в скриньку. Чоловік погодився, тож зрештою вчинив відповідні дії, кинув бюлетені у скриньку та покинув дільницю.

"На місці події працюють правоохоронці, встановлюють обставини", – зазначила ОПОРІ речниця Головного управління Нацполіції області Ольга Бузулук.

Відповідно до частини 5 статті 248 Виборчого кодексу України  виборчий бюлетень заповнюється виборцем особисто в кабіні для таємного голосування. Під час заповнення виборчого бюлетеня забороняється присутність інших осіб, здійснення фото- та відеофіксації у будь-який спосіб. Виборець, який внаслідок порушення здоров'я (у зв'язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров'я, віком) не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншого виборця, крім члена виборчої комісії, кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, довіреної особи кандидата, уповноваженої особи організації партії, офіційного спостерігача.

Пошкодження, приховування, знищення виборцем, учасником референдуму свого виборчого бюлетеня або бюлетеня для голосування на референдумі, або винесення його за межі приміщення для голосування відповідно до 212-23 КУпАП тягнуть за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 1700 до 3400 грн.

Читайте також: Нестача скриньок, кабінок та транспортування сейфа: зафіксували перші порушення на місцевих виборах на Волині

Крім того, на Волині виборець порвав бюлетень, отриманий від виборчої комісії, у приміщенні дільниці. Про це ОПОРІ повідомили у поліції.

Інцидент із розірваним бюлетенем трапився на дільниці №070682 у селі Комарове Камінь-Каширського району. Чоловік розірвав отриманий виборчий бюлетень та покинув дільницю.

Ольга Бузулук зазначила, що про пошкодження громадянином виборчої документації, а саме виборчого бюлетеня, виданого на його ім’я,  повідомив поліцейський. Громадянин мав ознаки сп’яніння.

"Подію належним чином зареєстрували, викликали слідчо-оперативну групу і зараз встановлять місце перебування порушника і складуть на нього відповідний протокол за статтею 212-23", – зазначила вона.

Відповідно до статті 212-23 КУпАП пошкодження, приховування, знищення виборцем, учасником референдуму свого виборчого бюлетеня або бюлетеня для голосування на референдумі, або винесення його за межі приміщення для голосування тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook