На Волині госпіталізували жінку з підозрою на СОVID-19, яка повернулась з Єгипту.

Читайте також: Коронавірус на Волині: інфекцію підозрюють у 5 людей

25-го березня у Нововолинський центр первинної медико-санітарної допомоги звернулася жінка, яка нещодавно повернулася з-за кордону, з симптомами ГРВІ. За інструкцією МОЗ, пацієнтці поставили підозру на коронавірус, однак поки вона не підтвердилася: експрес-тест показав негативний результат, пише БУГ.

Як розповіла головна лікарка центру ПМСД Ольга Попіка, мешканка села Іваничівського району звернулася в амбулаторію №4, в якій у неї укладена декларація з сімейним лікарем. Жінка хворіє 6-й день, має симптоми гострої респіраторної вірусної інфекції: підвищена температура, сухий кашель.

"Зробили тести на грип типу А та В та коронавірус. Результати виявилися негативними. Ми діємо згідно з алгоритмом від МОЗ. Так як жінка повернулася з-за кордону і має ознаки ГРВІ, зроблені тести. Попри негативний результат, відібрані мазки направлені в обласну лабораторію для діагностики шляхом полімеразної ланцюгової реакції", – розповіла лікарка.

Експрес-тест на COVID-19 ефективний на 5-7 день хвороби, розповідає Попіка. Однак похибка може бути від 87-90%. Швидше за все, жінка не має коронавірусної інфекції, бо на 6-й день хвороби є достатня кількість антитіл. Та точний результат буде лише після лабораторного діагностування.

Читайте також: Нові дані МОЗ: на Волині виявили ще один випадок COVID-19

Зазначимо, що тести на коронавірус пацієнтам проводять лише за наявності анамнезу. Медики мають чіткий алгоритм дій.

"Пацієнтка приїхала самостійно в лікарню, однак заразити нікого не встигла б. Та ми наполегливо просимо, у разі виявлення симптомів ГРВІ, якщо людина є в групі ризику (повернулася з-за кордону), телефонувати сімейному лікарю або на гарячу лінію Нововолинського ЦПМД +380932579215", – наголосила Попіка.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook