У Сусвалі Володимир−Волинського району священик Московського патріархату з прихожанами та старостою не впустили похоронну процесію до храму.

Читайте також: Неподалік від Луцька священник УПЦ МП, який стріляв по людях, незаконно вдерся до храму та впав з дзвіниці

Про це розповів житель села Сусваль, пише ВолодимирМедіа.

Він повідомив про те, що священик з прихожанами та старостою Московського патріархату відмовилися впустити у храм похоронну процесію.

"У селі помер чоловік, батько голови Оваднівської ОТГ. Його мали відспівувати у місцевому храмі. Але коли процесія прийшла до дверей церкви, вони виявилися зачиненими.

Як виявилося настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці ієрей Богдан Гнатюк з прихожанами та старостою відмовилися впустити священика та людей, які прийшли провести в останню путь покійного. Була викликана поліція для розв’язання конфлікту. Панахиду довелося відправляти на вулиці", − розповів житель села.

Нагадаємо, у селі Сусваль триває конфлікт навколо храму, зокрема щодо перереєстрації громади як юридичної особи. Як повідомляли у Волинській ОДА, громада офіційно змінила підлеглість і перейшла з УПЦ (МП) до ПЦУ. У Володимир−Волинській єпархії УПЦ МП ж вважають, що охоронний договір щодо збереження церкви, підписаний з настоятелем Богданом Гнатюком, на сьогодні є дійсним, і це "на законних підставах дає йому право захищати свій храм".

Читайте також: "Купив за великі гроші": у Луцьку конфлікт зі священником через зведення паркану та будівництво (відео)

"Такий же договір, не анулювавши попередній, Міністерство культури та релігії України укладає з новопризначеним священиком ПЦУ. Виникає прецедент, який поглиблює протистояння", – йдеться у повідомленні єпархії.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook