У Рожищі лікар-інфекціоніст, який оглядав пацієнтку з COVID-19, продовжує обстежувати інших пацієнтів та вільно пересуватися Рожищенською центральною районною лікарнею.

Читайте також: Повідомили результати тестів на COVID-19 кліриків, котрі були на службі поховання луцького гінеколога

Про це ІА Волинські Новини повідомила одна із пацієнток медика, яка побажала лишатися анонімною, оскільки перебуває на лікуванні у Рожищенській ЦРЛ.

З її слів, лікар-інфекціоніст Віктор Пашков, нехтуючи офіційними розпорядженнями, здійснював її огляд без засобів індивідуального захисту.

На таку інформацію відреагували й місцеві активісти із Націонлаьного Корпусу, які звернулися доРожищенського ВП Ківерцівського ВП Управління поліції у Волинській області та посадовців із офіційною заявою.

"2 квітня 2020 року до Рожищенської районної лікарні було госпіталізовано пацієнтку з підозрою на коронавірусну інфекцію. 6 квітня на офіційній сторінці Рожищенської ЦРЛ у фейсбуці опублікували інформацію, що ПЛР-тестування показало позитивний результат. Однак медперсонал, який безпосередньо контактував з хворою, досі не відправили на самоізоляцію.

Читайте також: У Луцьку на коронавірус захворів водій-далекобійник

Зокрема лікар-інфекціоніст Віктор Пашков, який нехтуючи офіційними розпорядженнями, здійснює огляд пацієнтів без засобів індивідуального захисту. Без них він пересувається і по території ЦРЛ та й надалі відвідує громадян. Вважаємо, дану ситуацію неприпустимою. Вимагаємо: негайного втручання усіх необхідних структур: від Рожищенського ВП Ківерцівського ВП Управління поліції у Волинській області дати правову оцінку діям осіб, які порушують самоізоляцію та не забезпечили належні виконання самоізоляції; притягнути до відповідальності винних, про що прозвітувати перед громадськістю.

Від чиновників та посадовців медичної галузі вимагаємо суворо дотримуватися правил встановленого протоколу "Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)" та рекомендацій МОЗ, адже від цього залежить життя і здоров’я мешканців.

Пам’ятайте, що не здатність забезпечити елементарного виконання встановленого лікарським протоколом – може обійтись "дорогою ціною", – йдеться у заяві.

Натомість, власне бачення ситуації прокоментувала й очільниця Національного Корпусу у місті Рожищі Ірина Ющук.

Читайте також: Некомпетентність чи халатність: як головний медик Волині "курує" медицину в області

"Чи є межа цинізму? Уявляєте ситуацію, коли в цивілізованій країні під час пандемії лікар оглядає хвору з підозрою, а пізніше з підтвердженим інфекційним захворюванням, без засобів індивідуального захисту? Уявили? Так, уявіть, що після цього він пересувається без засобів індивідуального захисту по території лікарні! Так, після підтвердженого випадку захворювання на COVID-19 його пацієнтки, він не пішов на самоізоляцію, а продовжує навідувати громадян на дому. І знову без засобів індивідуального захисту", – каже активістка.

Зі слів Ірини Ющук, їй зателефонували мешканці одного із таких будинків у Рожищі, куди інфекціоніст приїхав на виклик до хворої пацієнтки, і повідомили, що візит лікаря може нести загрозу їхньому здоров'ю, а можливо і життю.

"Як свідомий громадянин, я зателефонувала в місцеве управління поліції, але мені в грубій формі відмовили, аргументуючи що самоізоляція буде від завтра! І тільки після нашого втручання і дзвінка в обласне управління поліції "почався рух" і поліцейські поквапилися вжити заходів, щоб зупинити поширення інфекції", – обурюється активістка.

З власних джерел у лікарні, Інформаційному агентству Волинські Новини стало відомо, що за станом на 8 квітня, після розголосу частина медичного персоналу, який був у контакті з хворою пацієнткою, відправили на самоізоляцію.

Натомість, голова Рожищенської районної ради Андрій Музика у соцмережах прокоментував власне бачення ситуації:

"Головний лікар районної лікарні проінформував, що, за станом на 7 квітня, вжито всіх відповідних заходів, що регламентуються наказами МОЗ, таких як перевірка медперсоналу на ПЛР (контактного), знезараження, дезінфекція, тощо. А щодо самоізоляції лікарів, то вона наступає лише в разі позитивної ПЛР (наразі результатів ще нема). Бо якщо ізольовувати усіх контактних лікарів, через певний час може не буде кому ставити діагноз і проводити лікування, адже весь медперсонал з появою більшої кількості позитивних діагнозів може вважатися контактним. Так, медики в зоні ризику №1, і вберегти їх, а також нас – пацієнтів, може лише чітке дотримання протиепідемічних правил. І взагалі, боротьба з пошестями має свої правила і закономірності – то ціла наука "Епідеміологія", яку вивчають у медичних вузах, а потім ці знання медпрацівники застосовують на практиці. Я це до того, що наші медики знають ефективні методи захисту себе і своїх пацієнтів від інфекції і використовують їх за відповідних обставин. Наразі засобами захисту обидва наші КНП (ЦРЛ і ЦПМСД) забезпечені і можуть здійснювати свою діяльність", – зазначив посадовець.

Читайте також: Троє медиків з Волині допомагають боротися з коронавірусом в Італії

Редакція звернулася за коментарем щода ситуації до начальника сектору превенції Рожищенського ВП Ківерцівського ВП ГУНП у Волинській області Віталія Хилимончука. Посадовець повідомив, що офіційну заяву від Рожищеньского осередку Національного Корпусу у поліції зареєстрували, нині ведеться перевірка.

На жаль, нам поки не вдалося сконтактувати із лікарем Віктором Пашковим. Натомість, ситуацію прокоментував головний лікар комунального некомерційного підприємства "Рожищенська центральна районна лікарня" Рожищенської районної ради Віктор Редзій.

"Лікар-інфекціоніст Віктор Пашков й справді на самоізоляції не перебуває, оскільки немає жодного документу чи наказу, згідно із яким лікар, який надає допомогу хворому з коронавірусом чи іншими інфекційними захворюваннями, повинен самоізолюватися. У такому разі всі медики з обласної чи інфекційної лікарні були б змушені самоізолюватися. Але ж хто тоді буде надавати допомогу хворим? Більше того, із пацієнткою, у якої виявили COVID-19, контактували й інші лікарі. Усі вони обстежуються. Ми взяли у них контактні посіви, зробили експрес-тести на виявлення COVID-19 у той же день, коли виявили у пацієнтки коронавірус. Ці тести дали негативний результат. Наразі чекаємо результатів тесту ПЛР. Усі наші медики працюють в засобах захисту, особливо із пацієнтами, у яких діагностували пневмонію – бо це потенційні хворі на коронавірус", – розповів лікар.

Також він зазначив, що за станом на 8 квітня нових випадків виявлення захворювання на коронавірусну інфекцію у Рожищі не зафіксовано.

Зазначимо, що станом на 10.00 годину 8 квітня на Волині зареєстровано 36 випадків COVID-19 лабораторно підтверджених методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР). 

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook