Під час транспортування померлого від коронавірусу водія швидкої виникло чимало труднощів через те, що в управлінні охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації не продумали, як перевозити таких покійників. Адже з’ясувалося, що немає ані спеціального транспорту, ані відповідальних людей, які мали б опікуватися перевезенням тіла на батьківщину померлого, – пише ІА "Волинські новини". Тож робити це довелося колегам з Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги.

Читайте також: Повідомили про стан хворої на COVID-19 жінки, котра на штучній вентиляції легень у Луцьку

"Наш керівник Володимир Шмаль подзвонив і сказав, що треба забезпечити перевезення покійника для поховання в Стару Вижівку, – розповідає головний механік Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Леонід Семич. – Я пробував заперечити – як це? То ж має бути якийсь спеціальний транспорт, це ж настільки серйозно – вся Європа бореться з цією бідою. А тут механік… До чого тут механік?! Я не лікар і не фельдшер, не знаю, які там мають бути засоби якогось захисту".

Одне слово, Леонід Семич, пославшись на сімейні обставини, не зміг виконати завдання. Тож повіз померлого водія з моргу в Старовижівський район інший працівник швидкої на одній зі службових машин, щоправда, не з тих, які виїздять на виклики. Проте з’ясувалося, що працівникам швидкої потрібно було не лише перевезти покійного, а й покласти його в труну.

"У нас же є спеціально навчена бригада, вони мають захисні костюми, орієнтуються в цій ситуації, знають, як чинити, – провадить Леонід Семич. – Той труп був у плівку запакований – і треба комусь ще покласти його в ту труну. Механіки мої вміють працювати з трупами, чи що? Виявляється, що той труп ще й у труну не лягає – бо він як помер, так і задубів. Ту плівку совали туди-сюди. Потім Володимир Зіновійович таки послав бригаду – вони приїхали в захисних костюмах, як це має бути, дали моєму механіку теж захисний костюм".

Читайте також: В Україні майже 200 медиків заразились коронавірусом

Спочатку черговий механік поїхав перевозити померлого, маючи з собою лише маску та гумові рукавички, це вже потім бригада швидкої привезла йому всі необхідні засоби захисту. Проте тест на коронавірус, зі слів колеги, йому не робили. До того ж, він контактував з іншими людьми, був на роботі.

Сам черговий механік, який перевозив померлого колегу, відмовився коментувати будь-що журналістам, мовляв, не казав навіть рідним, на яке небезпечне завдання їздив.

Керівник Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Шмаль пояснив: "Тіло нашого померлого працівника ми перевезли тому, що це – наш колега. Хоча, на моє переконання, має бути спеціальна служба в області. До мене 4 квітня звернувся заступник голови Старовижівської райради Роман Цалай з проханням доправити тіло померлого на батьківщину, а там вже зустрінуть і всі заходи проведуть. Було виділено машину, яку використовують як оперативно-чергову".

Ми поцікавилися в очільника управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації Ігоря Ващенюка, чому він як головний медик Волині завчасно не подбав про те, хто має перевозити померлих від коронавірусу. Проте він запевнив, що за це не відповідає.

"Організацією поховання (це прописано, до речі, в розпорядженні головного державного санітарного лікаря) опікуються органи місцевого самоврядування", – зазначив він та додав, що управління охорони здоров’я відповідає за тіло померлого до того моменту, як його видають рідним з моргу, а далі вже, так би мовити, самі.

Нині Ігор Ващенюк перекладає відповідальність щодо перевезення померлих від коронавірусу на органи місцевого самоврядування. Однак управління, яке він очолює, мало хоча б надати фахові рекомендації місцевим органам влади, як їм діяти в такому випадку. Ще 18 березня головний медик області підготував відповідь депутату Волинської обласної ради Володимиру Кучеру про те, що Волинь готова до боротьби з коронавірусом, усе є, все продумано тощо. Втім на практиці, як бачимо, у боротьбі з COVID-19 в нас повний хаос.

Читайте також: Родичі хворої на коронавірус волинянки заразилися COVID-19 – ЗМІ

Як результат – в області інфекція поширюється від людини до людини, і цей процес набирає обертів.

Не стала винятком й історія з померлим водієм швидкої: на COVID-19 захворіли його дочка та дружина, позитивні результати тестів на коронавірус – і в двох санітарок, які працювали з покійним.


Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook