На початку тижня в одному з сіл Камінь-Каширського району зареєстрували сімейний випадок захворювання сальмонельозом.

Читайте також: В Україні виявили небезпечне підроблене масло: названо марки

Про це повідомляє Волинський обласний лабораторний центр.

Захворіло двоє дорослих та дитина 10 років. Батько та дитина перебувають на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні, мама – лікується амбулаторно. Під час збору епіданамнезу встановлено, що у всіх були схожі клінічні ознаки характерні для даного захворювання: підвищена температура, болі в животі, блювота та діарея.

Лікарями Камінь-Каширського міжрайонного відділу ДУ "Волинський ОЛЦ МОЗ України" проведене епідеміологічне розслідування даного випадку.

В результаті розслідування встановлено, що джерелом інфекції стали яйця курячі з власного господарства, котрі під час приготування не пройшли достатню термічну обробку та попередньо не були оброблені.

При лабораторному обстеженні сирих яєць виявлена сальмонела ідентична тим, що виділені у хворих. На сьогодні їх стан задовільний. Сімейне вогнище захворювання локалізоване та ліквідоване.

Читайте також: У селі на Волині невідомі отруїли корів (фото 18+)

Захворювання на сальмонельоз, рівень якого в області зростає, стало серйозною загрозою епідблагополуччя населення. За даними факторного аналізу проведеного фахівцями лабораторного центру, лише в 2019 році на цю недугу в області захворіло 260 осіб, 27% з них пов’язують захворювання з вживанням м’ясних продуктів, третина – з вживанням яєць.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook