У Ратнівському районі виявили паралітичну форму вакцин-асоційованого поліомієліту у трирічного хлопчика, котрий не був вакцинований проти цієї недуги. Деталі повідомили у Волинському обласному лабораторному центрі.

Читайте також: На Волині, через відмову батьків від щеплення, дитина захворіла небезпечною хворобою

Інформують, що таке захворювання виникає у нещеплених проти поліомієліту дітей, які були в контакті зі щепленими живою оральною вакциною. Вірус передається контактно-побутовим шляхом, а частота виникнення – 1 випадок на 750 тисяч – 1 млн доз вакцини.

Відомо, що захворілий проживає на одній вулиці з дітьми, котрі щепилися живою оральною вакциною. Такий же вірус виявили і в сестрички хворого, проте вона здорова тому, що щеплена проти поліомієліту згідно календаря щеплень.

Лікарі епідеміологи обласного лабораторного центру МОЗ України провели епідеміологічне розслідування даного випадку, проведено вірусологічне обстеження контактних дітей. Також матеріал від хворого та контактних дітей направлено до вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Підтверджено позитивний результат щодо виділення поліовірусу (вакцинного штаму) в Регіональній референс-лабораторії з діагностики поліомієліту Європейського регіонального бюро ВООЗ. В осередку здійснили протиепідемічні заходи.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook