В умовах пандемії відвідування церкви, участь у масових релігійних обрядах є небезпечним. Особливо гостро це питання постає напередодні великого релігійного свята – Великодня.

Читайте також: Вербна неділя та Великдень: в ПЦУ розповіли про нові правила під час карантину

Про це говорили 6 квітня під час зустрічі представників Волинської ОДА, Національної поліції Волині та керівників релігійних організацій області. Йдеться на сайті Волинської ОДА, пише "Вісник".

"Перед великими релігійними святами ми повинні скоординувати свої дії, аби унеможливити поширення небезпечної хвороби. Від ефективності нашої з вами спільної роботи залежить життя та здоров’я наших громадян", – звернулася до учасників наради заступниця голови облдержадміністрації Світлана Мишковець.

Згідно з постановою № 255 Кабінету Міністрів України від 6 квітня в Україні діють посиленні карантинні заходи. Заступник начальника ГНУП у Волинській області Сергій Козак наголосив, що обмежувальні заходи стосуються і проведення релігійних обрядів. Відтак, поліція готова спільно із представниками духовенства та виконавчої влади напрацювати алгоритм дій проведення прийдешніх християнських свят.

Читайте також: Благовіщення 2020 – категоричні заборони, прикмети та історія свята

"В умовах нинішньої ситуації пропонуємо усі релігійні обряди провести без участі парафіян. Освячення верби та паски здійснювати на вулиці з дотриманням усіх рекомендацій представників охорони здоров’я, з використанням засобів індивідуального захисту", – запропонував Віталій Тортина, заступник начальника управління – начальник відділу дільничих офіцерів поліції ГУНП у Волинській області.

До слова, наразі робоча група Волинської ради церков напрацьовує спільні рекомендації проведення Великодніх свят. Інформацію повідомлять згодом.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook