У Конституційний Суд 23 листопада надійшло подання 48 народних депутатів. У ньому парламентарі просять перевірити на відповідність Конституції постанову про карантин вихідного дня.

Читайте також: Зеленський заявив про дієвість карантину вихідного дня, оштрафували уже 1300 українців

Парламентарі звернулися До Конституційного Суду, аби той перевірив, чи конституційно було запроваджувати карантин вихідного дня. Про це повідомляє 24 канал з посиланням на пресслужба КСУ.

"До Конституційного Суду 23 листопада надійшло конституційне подання 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції положень підпункту 17 пункту 10, пункту 15 постанови уряду "Про встановлення карантину та впровадженні посилених протиепідемічних заходів", – йдеться у повідомленні.

Згідно з інформацією, автори клопотання вважають, що окремі положення постанови не відповідають низці норм Конституції. А також відзначають, що питання, порушені у конституційному поданні, мають особливе суспільне і економічне значення, оскільки стосуються, зокрема життя і здоров'я громадян.

Наразі конституційне подання перебуває на розгляді суду.

Читайте також: Не обов'язково мати антитіла: вчені з'ясували, що захищає людей від інфікування коронавірусом

За словами заступниці голови комітету Ради з питань правової політики Ольги Совгирі, нардепи оскаржать лише окремі положення Кабміну.

Що саме оскаржують парламентарі:

– положення постанови, яким передбачається заборона проведення закладами охорони здоров'я планових заходів щодо госпіталізації, крім тих, які передбачені цією постановою;

– нардепи наголошують, що впроваджені обмеження порушують рівність конституційних прав і свобод українців. Адже частина людей зможе працювати у суботу й неділю, інша – ні. У результаті деякі компанії можуть втратити понад 50% заробітку;

– обмеження на здійснення планових заходів госпіталізації передбачає вибірковий підхід до надання медичної допомоги;

Відзначається, що оскаржувані обмеження введені без введення на території України воєнного чи надзвичайного стану, що є передумовою для обмеження низки конституційних прав відповідно до статті 64 Конституції України.

Однак народні депутати наголошують, що не мають претензій до впровадження карантину загалом.

Нагадаємо, з 14 по 30 листопада в Україні діє карантин вихідного дня. У суботу та неділю можуть працювати тільки продуктові магазини, аптеки, АЗС, транспорт.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook