Після вступу в силу нових законів про розмитнення авто, у власників "євроблях" залишилося "дві лазівки" для того, щоб не платити митні платежі, але всі ці способи складні та витратні.

Читайте також: В Україні спростили процедуру продажу розмитнених авто

Про це розповів глава Association of Troubleshooters Сергій Креймер, передає Сегодня з посиланням на UBR.

Так, за словами Креймера, митні збори можна не платити, якщо автомобіль на європейських номерах зареєструвати в Україні на представництво іноземної компанії. Але займає ця процедура до півтора місяців і обходиться в 3 тис. доларів – і то без бухгалтерського супроводу. До того ж, продовжувати документи доведеться щорічно.

"Це обов'язково має бути офіційне представництво іноземної компанії в Україні. Процедура складна і вимагає часу і грошей, а також багато супровідних документів: подорожні листи, довіреності тощо. В результаті водієві видадуть тимчасові українські номери, на яких він і буде їздити. Але, щоб мати можливість виїжджати на такому автомобілі за межі країни, потрібно буде отримати іноземні номери і документи назад. Зараз сервісні центри МВС дуже неохоче беруться за такі авто, тому без хабарів часом не обійтися", – пояснив Креймер.

Суть другого способу полягає в тому, щоб поставити "бляхи" на тимчасовий консульський облік в країні, де зареєстрований автомобіль. Це нібито дозволяє не розмитнювати "євробляху", а кожні два місяці перетинати кордон туди-назад. Але, за словами Сергія Креймера, стати на консульський облік не так просто – це дуже складна і забюрократизована процедура, пройти яку зможуть не всі.

Читайте також: Як активно розмитнюють "євробляхи": нові дані

"Необхідна купа підтверджуючих документів: хто ти, на яких підставах знаходишся в країні, чи є у тебе офіційна робота і т.д. Реально пройти цей шлях до кінця наважуються лише деякі. І зазвичай це ті, хто реально живе в тій же Польщі чи Латвії. Для того, щоб стати на облік в консульстві, потрібно виписатися з України. Отже, людина втратить право голосу за місцем проживання в Україні, не зможе бути зареєстрована як фізособа-підприємець та ін.", – уточнив Креймер.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter