Американська журналістка, редактор UkraineAlert Atlantic Council Мелінда Херінг (Melinda Haring) назвала імена п'яти кандидатів на пост прем'єр-міністра України. Про це вона написала у своїй статті в Atlantic Council, посилаючись на власні джерела.

Читайте також: Виборчий кодекс прийнятий: що передбачає документ і як голосувати по-новому

Відзначимо, що, мабуть, це саме ті кандидатури, які будуть запропоновані партією "Слуга народу", якщо вона набере достатньо голосів і зможе сформувати більшість у Раді.

На її думку, Кабінет міністрів можуть очолити:

– Заступник виконавчого директора від України в Міжнародному валютному фонді Владислав Рашкован.

– Директор з розвитку бізнесу НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко.

– Голова правління НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв.

– Секретар РНБО і екс-міністр фінансів Олександр Данилюк.

– Колишній міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус.

Херінг вважає, що найбільш підготовленими кандидатами в крісло прем'єр-міністра є Айварас Абромавічус і Владислав Рашкован.

Читайте також: "Одягнути у браковані бронежилети і на передову": Зеленський хоче люструвати Порошенка і Луценка (відео)

"На Заході Абромавічуса вважають чесним, ефективним, принциповим, чарівним і абсолютним прихильником успішної України. Вибір Абромавічуса буде сигналізувати інвесторам, західним партнерам і українцям, що Зеленський серйозно налаштований щодо змін в країні", – зазначає Херінг, що є також старшим науковим співробітником Інституту досліджень зовнішньої політики і віце-голова Фонду "Східна Європа" в Києві.

На її думку, альтернативою Абромавічусу, яка б послала ті ж сигнали, є Рашкован, який в 2014-2016 рр. займав посаду заступника глави Національного банку України і відповідав за реформування і трансформацію центробанку.

"Рашкован – інституціоналіст, а це значить, що він здатний вирішувати технічні економічні питання, але у нього також є погляд на трансформування і створення нових інституцій. Найголовніше, він точно знає, що потрібно зробити Україні для залучення міжнародних коштів і як заспокоїти інвесторів", – вказується в матеріалі.

Абромавічус, який днями очолив наглядову раду держконцерну "Укроборонпром" після включення його туди в червні новим президентом Володимиром Зеленським, позитивно оцінив всіх, описаних в статті.

"Абсолютно чудова група людей! Що, якщо ми всі опинимося в наступному уряді", – написав екс-глава МЕРТ, проілюструвавши свій пост в Twitter смайликом.

Крім того, Рашкован і Вітренко лайкнули відповідний пост Херінг, а Абромавічус поширив цю інформацію в своєму Twitter.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook