Помер колишній міністр освіти, ексректор Львівського університету, батько лідера "Голосу" Святослава Вакарчука Іван Вакарчук.

Читайте також: Святослав Вакарчук кинув "Голос": офіційна заява

Інформацію про смерть батька підтвердив нардеп, лідер партії "Голос" і гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук, пише Українська правда.

"Від нас пішов професор Іван Вакарчук… Для мене улюблений ректор Alma mater, міністр освіти, з яким мав честь співпрацювати, міняючи цю галузь.

Він зробив так, що від 2008 року майже по півмільйона українських дітей завершують школу із надією на чесний вступ, і ця надія не марна. Він поставив безкомпромісно питання якості освіти в нашій вищій школі, почав піднімати престиж природничої, математичної та фізичної освіти в школі.

Він повертав українській мові належне їй місце, не забуваючи про мови меншин, особливо – кримськотатарську", написав нардеп, колишній голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович у Facebook.

"Сьогодні не стало мого найближчого друга... Людини, яка відчувала, розуміла, і знала мене краще ніж будь-хто на цій Землі. Не стало люблячого чоловіка і батька, і дідуся... Людини, що створила міцну і люблячу сім’ю. Не стало справжнього патріота..." – написав Святослав Вакарчук.

Він додав, що його батько був закоханим у науку і був вірний їй до останнього подиху. Вакарчук-молодший зауважив, що його тато був справжнім вчителем, адже зумів навчити і виховати тисячі інших людей.

"Дякую тобі, тато... люблю тебе, і завжди буду любити..." – написав Святослав Вакарчук.


Разом з тим, мер Львова Андрій Садовий повідомив, що на прохання родини похорон Івана Вакарчука відбудеться камерно на Личаківському кладовищі.

Читайте також: "Туди їздить більшість українців": Вакарчук "виправдав" свій відпочинок у Таїланді (відео)

Довідково: Іванові Вакарчуку було 73 роки. У 1989-1991 роках був народним депутатом СРСР від територіального виборчого округу № 486 (Львівська область), член КПРС. Восени 1989 року – учасник установчого з'їзду Народного Руху України за перебудову, один із делегатів від Львівської області.

У 2007-2010 роках був міністром освіти і науки України. Протягом 1990-2007 і 2010-2013 років був ректором Львівського університету. Доктор фізико-математичних наук. Герой України. Заслужений діяч науки і техніки України.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook