Чемпіон UFC у легкій вазі росіянин Хабіб Нурмагомедов (27-0) хотів виступати за Україну, але не зміг отримати громадянство.

Читайте також: Нурмагомедов не отримає $2 млн гонорару за бій з Макгрегором

Про це в інтерв'ю газеті "Спорт-Експрес" розповів дядько Хабіба Алекс Нурмагомедов, який живе зараз в Полтаві, пише "Znaj. ua".

За його словами, їм відмовляли в отриманні громадянства чотири чи п'ять разів.

"Ми докладали максимум зусиль, щоб Хабіб отримав громадянство в Україні. Ми цінуємо, любимо і поважаємо Україну та її народ. Я скажу, що краще народу немає. Кажуть, що батьківщина там, де ти народився. Але я вважаю, що батьківщина там, де тобі добре. Ми планували, щоб Хабіб виступав за Україну, але не змогли цього зробити.

Читайте також: Нурмагомедов переміг МакГрегора в чемпіонському поєдинку UFC

Чому не вийшло? Це питання потрібно задати Бондаренку. Він був начальником ВВІРу. Його ім'я і по батькові я не пам'ятаю, а прізвище запам'ятав дуже добре. Ми не раз зверталися, але він абсолютно нічим не аргументував відмову. Говорив: "Здайте документи, розглянемо". Не знаю, як вони розглядали, але весь час була відмова. І це було не один раз, а чотири або п'ять. Тому ми вже не стали більше просити. Хабіб тоді ще маленький був, у нього не було паспорта. У Росії він числився у фінансовому технікумі. Сюди він приїжджав по довіреності: батько давав мені доручення, і я його привозив.

У Хабіба була образа через відмову в українському громадянстві. Він запитував, чому не дають паспорт, чому вони так дивляться на цю ситуацію? Я відповідав йому, що не знаю і нічого зробити не можу.

Він на свої перші бої літав з Полтави. Виступав за клуб "Антарес-2000" – це охоронна фірма Віктора Криворучко, який довгий час був його спонсором. Потім – за клуб "Combat-DOBRO" в Києві. Керував ним Ельхан Велієв – президент федерації бойового самбо України. Я тоді у нього був віце-президентом. А звідси ми вже відправили Хабіба до Росії, йому дали паспорт, і він полетів", – розповів Алекс Нурмагомедов.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter