В України залишилося всього кілька місяців, щоб врятувати моряків з Одеси – Андрія Новічкова. В Ірані його звинуватили у вбивстві – за законами цієї мусульманської країни, йому загрожує смертна кара. До виконання вироку суду залишається всього три місяці.

Читайте також: Затриманий в Ірані український моряк оголосив голодування

Повідомляють подробиці в сюжеті 24 каналу.

У рейс на судні іранської компанії чоловік пішов у 2016 році – він заробляв кошти на лікування власної матері. Жінка померла пізніше, так і не дочекавшись сина.

На борту судна він виконував обов’язки помічника капітана. У вбивстві Новічкова звинуватили іранські моряки – одесит викликав до себе одного з підлеглих, до роботи якого мав претензії. Після цього іранський моряк стрибнув за борт.

"Я побачив його в повітрі за бортом, через мить він просто зникає в гущавині води. Ми його три дні шукали, так і не знайшли. Мене зняли з пароплава, привезли в суд, впаяли статтю. Спочатку – "вбивство іранця". А зараз змінили статтю "умисне вбивство мусульманина".

Понад 6 місяців одеський моряк просидів у в’язниці Тегерана, після втручання українського консула вийшов, і 11 місяців повинен був знаходиться в Ірані, йому заборонили залишати країну. Зараз термін перебування під слідством добігає кінця, з кожним днем наближається дата страти.

Читайте також: Мер-хабарник хоче встановити шибеницю на Львівщині

Шанси на порятунок Андрія Новічкова мізерні. Його друзі та близькі (а з рідних залишилася тільки бабуся) вважають, що все в руках президента. Олена Вірановська (бабуся моряка) впевнена, що її онук – заручник. Жінка нагадує, що в Харкові в 2016 році був затриманий аспірант Політехнічного інституту, іранець Джедуей, якого звинуватили в шпигунстві.

"Їх право не ґрунтується на міжнародному. У них найпотужніше – це релігія", – говорить сам Новічков.

Зі свого боку, Україна може наполягати на тому, щоб моряка видали для суду рідній країні. У Міністерстві закордонних справ запевняють, що контролюють справу моряка. Друзі Андрія намагаються врятувати моряка, достукавшись до президента за допомогою петицій.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter