Верховна Рада 30 березня підтримала законопроєкт про цифрові паспорти у другому читанні. Проголосувало "за" 302 нардепа. Це означає, що цифрові документи в "Дії" матимуть таку ж юридичну силу, як і їхні пластикові чи паперові аналоги.

Читайте також: COVID-паспорти в Європі запрацюють з 15 червня

Відповідне рішення ухвалили під час засідання Ради 30 березня, про це пише ТСН.

"302 голоси у другому читанні! Ми стали першою країною в світі, де цифрові паспорти прирівняли до паперових та пластикових!", – зазначив віцепрем'єр-міністр – міністр цифровий трансформації Михайло Федоров.

Зазначається, що за допомогою оновленого застосунку "Дія 2.0" українці можуть отримувати доступ до своїх цифрових документів у потрібних життєвих ситуаціях у декілька кліків, наприклад, на пошті, під час отримання адміністративних, фінансових, банківських послуг тощо.

Читайте також: Зеленський анонсував економічний паспорт українця: деталі

"Менше року тому ми запустили перші у світі електронні паспорти в "Дії", а вже сьогодні їх визнано на державному рівні! Це ще один дуже важливий крок у побудові цифрової держави та входження в режим без паперів. Перша перемога – done. Поїхали далі", – сказано в повідомленні.

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт №2695, згідно з яким українці зможуть користуватися цифровими водійськими посвідченнями, техпаспортом, страховим полісом нарівні з паперовими документами. 

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook