Волинянин Микола Лавренчук отримав медаль «За військову службу Україні».

Читайте також: Військовий з Волині посмертно отримав звання Героя України

Відповідну нагороду йому вручив президент Володимир Зеленський під час параду до Дня Незалежності в Києві.

Сержант Микола Лавренчук – той самий навідник кулемета КПВТ, який першим відкрив вогонь по ворогу в чотирнадцятому році, повідомляє Армія.інформ.

За наказом командира роти Вадима Сухаревського, кулеметник погасив вогневу активність ворога і допоміг спецпризначенцям «Альфи». Фактично з першою чергою його кулемета і розпочалась активна фаза війни з російським окупантом.

Микола родом із Волині. На службу до бригади він прийшов одразу після строкової, яку проходив у полку спеціального призначення. Коли почалась війна, їхню роту перекинули на схід. Зі своїм підрозділом він пройшов найгарячіші бої першого етапу війни львівських десантників – на підступах до Слов’янська, за Георгієвку, Лутугине, Хрящувате, Новосвітлівку, Красне, Круглик, Переможне та Луганський аеропорт.

Микола професійно займається швидкісною стрільбою, у складі команди бригади став переможцем минулорічної першості серед частин ДШВ і бронзовим призером першості Збройних Сил України.

У жовтні 2015 році Микола Лавренчук отримав відзнаку − Народний Герой України.

Також сьогодні президент нагородив відзнаками лучан Олега Яковенка та Дмитра Монатіка. Окрім того, звання Герой України з орденом «Золота Зірка» посмертно присвоїли загиблому солдату родом з Волині Сергію Білоусу.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook