Міністр цифровий трансформації України Михайло Федоров показав прототип електронного українського паспорта, який незабаром має з'явитися в мобільному додатку "Дія".

Читайте також: Електронний кабінет водія: українцям стала доступна ще одна послуга

Отримати цифровий документ зможуть власники закордонного паспорта або ID-картки. Власникам внутрішнього паспорта старого зразка – у вигляді книжечки – ця опція буде недоступна, – пише Громадське.

З допомогою електронного паспорта можна буде пересуватися по країні на поїздах і літаках, ідентифікувати свою особу в держустановах, отримувати посилки на пошті і т.д. У паспорті буде розміщений QR-код, так само, як в електронних правах і техпаспорті.

Читайте також: У Луцьку запустили послугу "єМалятко"

"Ми довго обговорювали дизайн паспорта. Що потрібно виносити на лицьову сторону, що сховати в розгорнуте відображення за натиском (там буде схована вся-вся інформація: строк дійсності, стать, громадянство та інше). Нам здається, що найголовніші дані паспорта: фото, ПІБ, номер документа. Все інше можна сховати. Тому, на відміну від водійських посвідчень, ми збільшили фото (вбили ідею його збільшення за натиском)", – зазначив Федоров.Він додав, що остаточний варіант дизайну поки що не готовий.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook