У Польщі виявили чергову групу "ділків", які займалися організацією нелегальної міграції іноземців, зокрема, громадян України. Очолювали її українець та його дружина полька.

Читайте також: На волинському кордоні затримали контрабанду

Як пoвідoмляє Yavp.pl з пoсиланням на сайт прокуратури Польщі, звинувачення пред'явили черговим 7-м членам групи, а загалом підозрюваних у справі є аж 134.

Незаконною діяльністю спільно займалися громадяни Польщі та України з 2012 по 2020 рік. Схема була простою: створювалися фіктивні фірми, через які в Любліні, Любартові та інших населених пунктах Польщі члени групи отримували з місцевих ужендів праці "освядчення", а також в воєвудському уженді Любліна "зезволення" для працевлаштування іноземців.

Ці документи в подальшому продавалися громадянам України, Молдови, Білорусі, Казахстану, Росії. На підставі "освядчень" та "зезволень" відкривалися національні візи до Польщі, однак іноземці використовувати їх тільки для того, щоб перетнути кордон, бо відразу після цього їхали незаконно працювати до інших країн Європи.

Слідство встановило, що в такий спосіб "ділки" забезпечили нелегальний перетин східного кордону Польщі для щонайменше 8 337 осіб.

Читайте також: Очевидці вкрай обурені діями медиків: на Львівщині раптово помер чоловік, що повертався зі заробітків (відео 18+)

Усім затриманим вже пред'явили звинувачення за низкою статей Кримінального кодексу Польщі. У випадку доведення вини їм загрожує до 12 років в'язниці. Шістьох осіб поки що відпустили, застосувавши до них запобіжні заходи. Натомість керівника злочинної групи, 49-річного громадянина України, суд арештував на 3 місяці. Крім того, у затриманих вилучили автомобіль, гроші, елітні годинники, біжутерію на загальну суму близько 270 тис злотих.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook