600 працівників шахти «№ 9 Нововолинська» чотири місяці не отримують заробітну плату.

Читайте також: Через вимкнення електроенергії шахту № 9 «Нововолинська» затоплює

Директор шахти Володимир Юрків розповів Суспільному Волині, що заборгованість від квітня складає понад 34 мільйони гривень.

Мирослава Ясюк працює на шахті № 9 машиністкою підйому. Жінка розповідає: її родина живе у борг, позичає у родичів, а потім віддає.

Директор копальні Володимир Юрків каже: гроші в бюджеті на зарплату є: «Цей борг погашається асигнуваннями з державного бюджету, які передбачені у нас Програмою з підготовки шахти до ліквідації. Ми очікуємо їхнє надходження після процедури підписання міністерством фінансів».

Окрім заборгованості із заробітної плати, шахта боргує понад два мільйони гривень за електроенергію.

Із 29 липня на копальні відключили електроенергію, гірники у вимушеному простої, працюють лише слюсарі, які відкачують воду, – розповідає гірничий диспетчер Василь Чирук. Каже: «Зараз качається вода з 11.30 до 16:30, коли є напруга, а воду потрібно відкачувати хоча б до 21-ої години, інакше шахту затопить, електроприлади вийдуть за ладу».

За годину на шахті відкачують 120-130 кубів води. Електроенергію використовують лише для відкачки. Усе інше працює в механічному режимі, – каже начальник техкомплексу Микола Телко.

Дирекція шахти очікує, що гроші за електроенергію надійдуть 9 серпня. Тоді ж очікують і заробітну плату. За вимушений простій гірникам виплатять посадовий оклад без надбавок, каже керівник копальні Володимир Юрків.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook