Для того щоб зменшилися суми в платіжках українців за житлово-комунальні послуги, необхідно знизити обсяг споживання тепла. Найпростіший шлях – термомодернізація, яка дозволить зменшити їх на 30%. Про це заявив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

Читайте також: Стало відомо, коли українці можуть не платити за комуналку

Він зазначив, що понад 60% у платіжках, які приходять мешканцям багатоквартирних будинків, припадає на тепло і гарячу воду, інформує Ukr.Media.

"Якщо це основна частина витрат, то щоб оптимізувати цю ситуацію, якщо я хочу знизити платіжку, потрібно починати з цього. Як це зробити? Там є дві складових – ціна тепла (в якій майже 80% становить ціна газу) і обсяг споживання", – сказав глава уряду.

Говорячи про термомодернізацію, Гончарук зазначив, що "всі історії з пінопластом, який ліпиться до стіни", створюють більше шкоди.

Читайте також: В Україні зменшився середній розмір субсидії

"Якщо серйозно говорити про термомодернізацію багатоквартирних будинків в нашій країні, ми будемо економити приблизно від 25 до 60, іноді 70% тепла. Це означає, що в цій частині платіжка може знизитися на 30%, а в окремих випадках навіть удвічі", – заявив він.

Раніше президент Володимир Зеленський анонсував зниження тарифів на тепло наступної зими майже на 50%. За його словами, Кабмін вже працює над тим, щоб платіжки почали знижуватися вже цієї зими.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook