В Україні в печиво, яке поставлялося в «АТБ-Маркет» і «Форвард-КД», додавали пальмову олію з 3-монохлор-1,2-пропандіол (3-MCPD) (речовина, яка не відповідає стандартам безпеки харчових продуктів). Продукцію повинні вилучити протягом двох днів.

Читайте також: Назвали популярний продукт, що провокує рак

Про це йдеться в повідомленні Держспоживслужби Києва на офіційній сторінці у Facebook. «Інформуємо стосовно виявлення 3-монохлор-1,2-пропандіолу (3-MCPD) (5138 ug/kg-ppb) у рафінованій пальмовій олії, що експортувалась із Федеративної Республіки Німеччина (постачальник: Olenex Edible Oils GmbH, Brake) до Республіки Польщі, де використовувалась під час виготовлення печива (виробник: Bogutti Sp. Z.o.o., Zlotoklos), що надіслано до України (отримувачі: ТОВ «АТБ-Маркет», просп. Олександра Поля, 40, м. Дніпро, 49000; ТОВ «Форвард-КД», вул. Бузкова, 2, м. Львів, 79035)», – зазначено в повідомленні.

В Україні знайшли печиво з небезпечної для здоров'я олії: продукцію повинні вилучити з "АТБ-Маркет"

Відповідно до закону, якщо продукти не відповідають вимогам безпеки, продавець негайно починає процедуру вилучення цих харчових продуктів з обігу і в строк не більше від двох робочих днів і письмово інформує про виявлену невідповідність компетентний орган.

Читайте також: В Україні майже половина м'яса на прилавках – фальсифікат і прострочене: як вибрати якісний товар

В «АТБ» кажуть, що сумнівну партію вже вилучили з обігу, а покупці можуть повернути продукцію в магазин

Як розповіли співробітники мережі супермаркетів, зараз всі партії від польського виробника печива, в якому знайшли порушення, вилучено з обігу. Продукцію відправили на експертизу в лабораторію Києва. Ті українці, які вже встигли купити «небезпечне» печиво, можуть повернути його в магазин.

«Ми оперативно відреагували на повідомленні, що в одній з партій перевищено показник монохлора (3-MCPD). Відкликані з реалізації не тільки та партія, де імовірно присутнє це масло, але і всі партії від цього виробника. Ми відправили продукцію на дослідження в лабораторію в Києві і очікуємо результатів дослідження. Якщо в інших партіях цього виробник не буде порушення показників, то вони зможуть повернутися на прилавки, в зворотному випадки печиво буде утилізовано», – розповів в коментарі начальник управління з корпоративних комунікацій «АТБ» Сергій Демченко.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook