Православна церква України готова перенести святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня, якщо це підтримають віряни.

Читайте також: Епіфаній і Баканов обговорили міжцерковні відносини в Україні

Про це йдеться у повідомленні на сторінці ПЦУ у Facebook, пише УНІАН.

Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній наголошував: "Усі необхідні реформи мають впроваджуватися поступово й мудро. Зважаючи на те, що низка помісних православних церков користується новоюліанським календарем, Православна церква України також не проти календарної реформи, але якщо її підтримуватиме більшість вірян, а також якщо соборний орган Православної церкви України розгляне та ухвалить відповідне рішення. Важливо розуміти, що таке реформування – довготривалий процес, частина якого – масштабна інформаційно-просвітницька робота".

У ПЦУ зауважили, що головним у святкуванні дня народження Ісуса Христа є не дата, а зміст події. "Тобто, церква святкує не "день народження" Господа нашого Ісуса Христа, а подію Його народження", – зауважили в церкві.

Крім того, у ПЦУ вказали, що календарна дата для святкування Різдва Христового 25 грудня була обрана у IV столітті. До того часу церква дві події – Різдво Спасителя і Хрещення Господнє – святкувала в один день, 6 січня, під спільною назвою Богоявлення.

"І хоча від кінця IV століття майже весь християнський світ святкує Різдво Спасителя 25 грудня, після календарної реформи Римського папи Григорія XIII, запровадженої в 1582 році, сталося розділення, яке в нашому суспільстві не подолане до сьогодні: 25 грудня традиційного (юліанського) календаря багатьма сприймається як "католицьке" чи "західне" Різдво, а 7 січня нового (григоріанського) календаря як "православне" чи "традиційне" Різдво", – повідомили в ПЦУ.

Читайте також: Чи перенесуть Різдво Христове та коли його хочуть святкувати в Україні

Ряд православних церков відзначають подію народження Христа 25 грудня за новим стилем, проте це стало наслідком календарної реформи, проведеної ними протягом ХХ століття, та переходу на новоюліанський календар, який вважається більш точним, ніж юліанський та григоріанський. Тобто, як вказують в ПЦУ, йдеться не просто про те, щоб "перенести" святкування Різдва Христового, а про повноцінну календарну реформу, яка стосується всього богослужбового року, а не лише одного-двох святкових днів.

"Історія календарних реформ у церкві знає й успішні, і драматичні приклади, на які слід зважати, обговорюючи це питання в контексті української церкви. Бо в низці церков після запровадження реформи виникли розділення, часом не подолані й досі. Пам’ятаймо, що першочергова мета ПЦУ – об’єднати всіх православних нашої країни навколо Київського престолу. Бо це відповідає церковній традиції, канонічним правилам та прямо зазначено як норма отриманого нами томосу", – наголосили в ПЦУ.

Священники вважають, що, безсумнівно, дискусії про календар триватимуть і в церкві, і в суспільстві, але важливо, щоб вони були доброзичливими і сприяли кращому розумінню календарного питання, а не просто розпалювали суперечки та ворожнечу. 

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook