Верховна Рада ухвалила закон №5495, який передбачає підвищення відповідальності за незаконне вивезення з України лісу та лісоматеріалів.

Читайте також: Яким чином український ліс вирубують попри мораторій

За відповідну ініціативу на засіданні парламенту у вівторок, 3 липня, проголосували 234 народних депутати, повідомляє Слово і Діло.

Метою ухвалення законопроекту, як зазначено в пояснювальній записці, є забезпечення схоронності лісового фонду країни шляхом обмеження внутрішнього споживання необроблених лісоматеріалів та посилення адміністративної й кримінальної відповідальності за незаконну вирубку лісу та подальший його експорт поза митним контролем (контрабанда).

Ухвалений закон передбачає збільшення обсягу річної заготівлі лісоматеріалів з 20 млн куб. м до 25 млн.

У Кримінальному кодексі України тепер буде нова стаття №201-1 про незаконне вивезення лісоматеріалів (зокрема, необроблених), пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев. Контрабанда всіх цих товарів передбачатиме відповідальність у вигляді позбавлення волі від трьох до п’яти років.

Якщо людина скоїла такий злочин не в перший раз або у великому розмірі – їй буде загрожувати позбавлення волі від п’яти до десяти років, конфіскація майна і позбавлення права обіймати певні посади до трьох років.

Читайте також: Цінні волинські дуби незаконно вивозять позашляховиками

Якщо злочин скоїла організована злочинна група або йдеться про контрабанду в особливо великому розмірі, то покарання – позбавлення волі від десяти до 12 років із позбавленням права займатися певною діяльністю до трьох років та конфіскацією майна.

Раніше незаконна порубка лісу передбачала штраф 850-1700 грн, арешт до півроку чи обмеження/позбавлення волі терміном до трьох років.

Оновлена стаття передбачає покарання не лише за вирубку лісу, а й за незаконне перевезення, зберігання або збут лісу. Закон також передбачає збільшення штрафів за пошкодження лісів.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter