У Криму дітей-сиріт позбавляють права вирішувати питання про своє громадянство і масово вивозять у Росію. Справа в тому, що на півострові з 2014 року діє спеціальна програма для дітей з дитячих будинків під назвою "Поїзд надії. Крим". В результаті проекту дітей вивозять на ПМЖ до Росії.

Читайте також: Тіла розкидало по дорозі: внаслідок жахливої ДТП на трасі Київ-Чоп загинуло двоє осіб, ще троє – у лікарні (фото)

Зараз в Криму знаходяться всього 4323 неповнолітніх. Деякі з них сироти, а у деяких рідні позбавлені батьківських прав.

Дітей вивозять в Білгород, Краснодарський край, Воронезьку область.

"Ця офіційна інформація підтверджує факт незаконного переміщення дітей−сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у РФ. МЗС направляло ноту з тим, що громадяни РФ не мають права усиновлювати дітей без погодження з Україною. Також просили надати інформацію щодо подальшої долі дітей, яких вивезли. Однак Росія повідомила, що з моменту прийняття Криму діти автоматично стали громадянами РФ, і на цій підставі відмовили в наданні інформації", − розповіла Пирогова.

Всього за момент анексії Криму Росією з півострова вивезли 15 дітей.

Читайте також: Загинула 3-річна дівчинка: молода сім'я з Луцька потрапила у страшну аварію (деталі, фото)

За словами Ольги Пирогової, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які залишилися на території окупованого півострова, знаходяться під захистом Конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року. Переміщати їх з окупованої території на територію країни-окупанта заборонено. Також це порушення статей 7, 8 Конвенції ООН про права дитини, статті 438 Кримінального кодексу України "Порушення законів і звичаїв війни".

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook